Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 82

Wątek: Problem z mikrofonem, słabo słychać

Telefon
    Nokia Lumia 730
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    No jeśli Byś mógł to będę to będziesz wielki

djtonka
    Telefon otwiera się prosto wiec nawet bez lutownicy można się go pozbyć opis w krótce

Telefon
    Nokia Lumia 710
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    @djtonka, jakby Ci się udało co z tym zrobić, czyli wyłączyć usunąć domowymi sposobami drugi mikrofon (oddanie do serwisu z prośbą usunięcia mikrofonu chyba nie przejdzie) to chyba większość użytkowników Lumii 710 byłaby Ci wdzięczna.
    Ostatnio żona zakupiła tel Asha 302. Tam jakość rozmów to bajka w porównaniu z Lumią 710. Sprawdzałem w kilku miejscach, żeby wyeliminować wpływ zasięgu. Po prostu Ashę można odsunąć na ok 30 cm mówić i druga osoba słyszy, z moją lumią tak ładnie już nie jest. Osobiście próbowałem nowy soft, reset itp. Nic nie daje. Jedynie co, to jak zasłonie palcem tylny mikrofon to przynajmniej rozmówcy nie mówią mi że słabo słychać, ale po swoich testach i tak twierdzę, że jest ciszej. Jeśli nie zatkam otworu mikrofonu z tyłu, to zaraz mam tekst "można powtórzyć bo słabo słychać".

Nie wiem może jakoś wspólnymi siłami znajdziemy wyjście z tej sytuacji, bo telefon naprawdę ma udaną konstrukcję. Mimo, że nie przepadałem za smartphonami (chyba przez Androida, jakoś nie mogłem się do niego przyzwyczaić, a słuchawek z Andkiem sporo), Lumia przypadła mi do gustu, tylko żeby ten mikrofon działał jak należy.

djtonka
    No na życzenie Ci nie usuną chyba że w takim nieautoryzowanym. Jak usunę i sprawdzę czy jest poprawa to na weekendzie wrzucę opis. Zapewne mało osób się zdecyduje ale zawsze to jakaś alternatywa.

Telefon
    Nokia Lumia 730
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Cytat Zamieszczone przez PKN Zobacz posta
    @djtonka, jakby Ci się udało co z tym zrobić, czyli wyłączyć usunąć domowymi sposobami drugi mikrofon (oddanie do serwisu z prośbą usunięcia mikrofonu chyba nie przejdzie) to chyba większość użytkowników Lumii 710 byłaby Ci wdzięczna.
    Ostatnio żona zakupiła tel Asha 302. Tam jakość rozmów to bajka w porównaniu z Lumią 710. Sprawdzałem w kilku miejscach, żeby wyeliminować wpływ zasięgu. Po prostu Ashę można odsunąć na ok 30 cm mówić i druga osoba słyszy, z moją lumią tak ładnie już nie jest. Osobiście próbowałem nowy soft, reset itp. Nic nie daje. Jedynie co, to jak zasłonie palcem tylny mikrofon to przynajmniej rozmówcy nie mówią mi że słabo słychać, ale po swoich testach i tak twierdzę, że jest ciszej. Jeśli nie zatkam otworu mikrofonu z tyłu, to zaraz mam tekst "można powtórzyć bo słabo słychać".

Nie wiem może jakoś wspólnymi siłami znajdziemy wyjście z tej sytuacji, bo telefon naprawdę ma udaną konstrukcję. Mimo, że nie przepadałem za smartphonami (chyba przez Androida, jakoś nie mogłem się do niego przyzwyczaić, a słuchawek z Andkiem sporo), Lumia przypadła mi do gustu, tylko żeby ten mikrofon działał jak należy.
    Tak potwierdzam(cały tekst),mam to samo w mojej lumii 710.

Telefon
    710
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    takze mialem to samo + resety telefonu raz-dwa razy w tygodniu + zamulanie podczas pisania sms + nie reagowanie telefonu na dotyk podluzszej zabawie telefonu - oddalem do serwisu
    w tym samym czasie wzialem dwie lumie z czego druga dziala bez zarzutu
    a tak na marginesie powiem ze nie zamienie windows phone'a na nic innego
    oglnie z 710tki jestem zadowololny

pozd

Telefon
    Nokia Lumia 710
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    @gips
    I jak poprawili Ci coś? Ja czasami tez miałem restarty telefonu, rano okazuje się że chce pin, ale miałem to może 2-3 razy od marca.
    Wczoraj wgrałem nowy soft, niestety mikrofon działa dalej tak samo, ale gdy zatkam otwór tylnego mikrofonu to dźwięk jest lepszy, czyli tak jak już w rozmowie na forum, problemem może być drugi mikrofon, mam nadzieje że djtonka nas poratuje jak to rozwiązać.

Telefon
    710
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    no jeszcze czekam dam znac jak wroci

djtonka
    Jak problem jest to w serwisie nie naprawią. Nie ma jeszcze instrukcji na kastrację. Na forum będzie w krótce.

---------- Post dodano 17-06-2012 o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano 16-06-2012 o 22:31 ----------

Mikrofon zaklejamy od dziś
    http://forum.windows-phone.pl/thread...8465#post28465

Awatar lexom

Telefon
    LG L90
    ROM
    4.4.2
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Podobny problem był w E51.
    Trochę dziwne, że nokia nie potrafi się z nim uporać.

Telefon
    710
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    dzis wrocila moja lumia z serwisu na papierze dostalem takie info
    Naprawa mechaniczna
    uzyte podzspoly - i0002, 9408410 JOINT afficheur, I0005, 4851243 LCD cooper am tft 480x800 smd master , camera cross steel noire, modula a coverl,
    wgrano nowe opr, urzadzenie zestrojono, tets zgodnie ze spec prodcunta

jesczze nie testowalem , dam znac czy problem znikl

djtonka
    I002 - uszczelka ekranu
    I005 - ekran

Rzeczywiście przyczyny usterki

Telefon
    710
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    ale zmieniony mam tez panel przedni bo widac ze nowka , nowe folie wszedzie
    a uszczelka pewnie tzreba bylo zmienic jak wyswietlacz nowy wkladali - nie wiem tak przypuszczam
    narazie sie bawie i jestok

djtonka
    Ale żadna z tych wymienionych części nie mogła mieć wpływu na mikrofon. Rozumiem ze liczy się to co zrobione

Telefon
    Nokia Lumia 710
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    @gips to i tak, że Ci coś wymienili, nieraz potrafią odesłać bez naprawy. A pewnie sprawdzili mikrofon, działa? działa. Co klient chce, a że działa jak działa to już inna bajka. Choć w serwisie pewnie dobrze wiedzą o problemie ale nic nie mogą zrobić, bo maja swoje procedury itp.
    Jak będziesz miał problemy z mikrofonem, to zrób to co djtonka napisał o zaklejeniu nawet zwykłą taśma biurową mikrofon. Ja tak zrobiłem i jakość rozmów jest zdecydowanie lepsza. Operacja nie jest skomplikowana, tylko pamiętaj o śrubkach wszystkich

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów