Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 82

Wątek: Problem z mikrofonem, słabo słychać

Telefon
    Nokia Lumia 710
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Problem z mikrofonem, słabo słychać

Mam problem z mikrofonem, słabo mnie słychać. Na jednym z portali poświęconych telefonii też zobaczyłem, że ktoś ma podobny problem, oraz w którejś z recenzji też przeczytałem że wadą jest słaby mikrofon. Mój głos (co któraś rozmowa) jest zniekształcony, słabo mnie słychać. Rozłączenie i zestawienie ponownie połączenia nic nie daje. Pytam się Was czy też macie takie problemy? Czy to jest spowodowane softem, jeśli tak to powiedzcie na jakiej wersji u Was działa w porządku. Ja w tej chwili mam soft aktualny wg nokii 1600.3013.8107.11502 (wiem, że są nowsze, ale szczerze powiedziawszy trochę boję się wgrać poprzez NCS żeby nie uwalić telefonu). Telefon był aktualizowany przez Zune od momentu zakupu 2x, raz system operacyjny, drugim razem oprogramowanie układowe.

Napisałem jeszcze raz post, poprzedni znalazł się w koszu. Nie mogłem znaleźć opcji do zmiany tytułu.

djtonka
    Ja na 12070 nie miałem takich problemów. Spróbuj nie korzystać z Zune do aktualizacji. Ja wiem, że to dziwnie brzmi bo to w końcu producent OS'a ale z doświadczenia wiemy na forum, że takie aktualizacje nie muszą naprawić błędów poprzedniego softu.

Telefon
    Sony Erricsson
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Mam identyczny problem. Ja rozmówcę słyszę doskonale natomiast osoba z którą rozmawiam często praktycznie nie może mnie zrozumieć. Dopiero co otrzymałem telefon. Będę testował czy coś może mieć wpływ. Napisz proszę jak będziesz miał jakieś dodatkowe informacje co może być nie tak albo jak wpadniesz na sposób jak rozwiązać problem. Poza tym, czy zdarzają Ci się rozmowy w których rozmówca słyszy Cię dobrze?

djtonka
    Próbowałeś robić test przez Diagnostic?

Telefon
    Nokia Lumia 710
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Od jakiegoś czasu na razie telefon oki działa. Nie słyszę aby ktoś mówił, że mnie nie słyszy. Jedynie co zrobiłem to skasowałem kilka aplikacji i gier których nie korzystałem, choć i tak miałem mało, bo nie jestem z tych osób co instalują wszystko co popadnie. I staram się zakrywać palcem tylny mikrofon (gdzieś wyczytałem że podczas rozmowy sprawdza szum i telefon automatycznie ustawia czułość mikrofonu, jakość rozmowy). Choć nie wiem czy to w ogóle ma jakiś wpływa na to i czy to nie jest jakaś ściema.
    Zaważyłem, że telefon ma kłopoty z dźwiękiem wtedy gdy np mam otwartą historię, profil osoby itp. Wygląda to tak jakby telefon nie radził sobie z kilkoma prostymi zadaniami, coś w tle siedzi co zabiera zasoby. Sprzęt jest dość mocny. Raczej bym obstawiał, że problem leży po stronie systemu. Nie kończy może jakiegoś procesu, zamula itp.
    Na razie jeszcze po testuję, zobaczę jak się będzie zachowywał. Jeśli usterki powrócą to spróbuję wgrać czysty soft wg informacji djtonka na tym forum.
    Tak na marginesie, na forum strony telepolis pod lumia 710 2 osoby też skarżą się na identyczny problem. Tigrusco podał jaką masz wersję softu, może to jest spowodowane jakimś błędem, wystarczy puścić nowy i będziemy mieli po kłopocie.

djtonka
    Powiem tak. Problem z drugim mikrofonem to już tradycja z modelach biznesowych Nokii w serii symbian. Nigdy nie był on wyprostowany poprzez oprogramowanie a serwis wykonywał amputację tego dodatkowego i problem znikał. Sprawdź najnowszy FW 12111 jeśli chcesz.

Telefon
    Sony Erricsson
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Cytat Zamieszczone przez djtonka Zobacz posta
    Próbowałeś robić test przez Diagnostic?

U mnie niestety problem nie zniknął. Odinstalowanie aplikacji nie pomogło. Jeżeli chodzi o Diagnostic to nie wiem gdzie tego mam szukać, to na komórce czy na komputerze soft?

djtonka

Telefon
    Sony Erricsson
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Dzięki za info o tym narzędziu diagnostic, warto o nim wiedzieć. Przetestowałem, i wygląda na to iż badając sprzężenia:
    1. Sprzężenie z głośniczkiem zewnętrznym działa chyba bez zarzutu.
    2. Sprzężenie z głośniczkiem rozmów, na początku słychać bardzo słabo to co mówię, a po kilku sekundach (albo jak głośniej coś powiem, ale chyba nie) nadal słychać słabo, ale jakby wszystko szło przez jakiś element zagłuszający (albo jakbym tracił sygnał)
    3. Sprzężenie ze słuchawkami - nic nie słychać.

Ciekawe info jakby nie było, ale chyba zaniosę do serwisu i tyle. Jeszcze zobaczę czy jakiś aktualizacji softu nie ma. Wgrywam tylko przez Zune jakby co. Telefon jest na gwarancji więc wolę nie kombinować.

---------- Post dodano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Jeszcze informacyjnie.
    wersja oprogramowania: 1600.3013.8107.11502
    wersja systemu operacyjnego: 7.10.8107.79

djtonka
    Oprogramowanie masz stare to fakt. Jak nie chcesz samemu to zanieś do serwisu to wgrają na początek najnowsze z poprawkami.

Telefon
    Nokia Lumia 730
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Problem z mikrofonem

Ja również dowiaduje się od moich rozmówców, że mnie bardzo słabo słyszą w czasie rozmowy.Nie pomaga hard reset, soft najnowszy.Mam już dość, biegnę do serwisu.Funkcją poboczną tego urządzenia jest chyba wykonywanie połączeń telefonicznych szefowie z Nokii.

Telefon
    Nokia Lunia 800
    ROM
    7.10.8773.98
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Mailem ten problem Wymiana Sim rozwiązała go docięta stara simka nie współgrała do końca nowa mikro sim i jest OK

djtonka
    Warto zauważyć ze sama karta nie ma wpływu na jakość rozmów,na prace końcówki mocy owszem ma i dlatego skutkiem ubocznym może być jak wspomniano problem z jakością.

Telefon
    Nokia Lumia 730
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Jakość rozmów

Mimo zainstalowanej od początku karty microSIM orginalnej jakść rozmów była beznadziejna.

djtonka
    Ja jestem przekonany,ze to wina obecności drugiego mikrofonu i złej współpracy z drugim przez błędy w oprogramowaniu. Będę musiał zrobić opis jak usunąć ten dodatkowy dla chętnych.

Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów