Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 38

Wątek: Pełne odblokowanie. Za i przeciw, dyskusja ogólna

Awatar zuzek8

Telefon
    Nokia Lumia 710
    ROM
    Tango
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1

Pełne odblokowanie. Za i przeciw, dyskusja ogólna

Witam.
    Po odblokowaniu mojej Lumii 710-tki przez bootloader postanowiłem opisać co i jak. Jakie są minusy i plusy odblokowania. Czy są jakieś problemy z telefonem. I tak dalej.
    Do rzeczy.
    Telefon odblokowujemy za pomocą Linuxa. To jest ogromny minus całej operacji, ponieważ wielu użytkowników rezygnuje z unlocku ponieważ nie mają Linuxa... Dla mnie to żaden problem pobrać Ubuntu i zainstalować. 15 min roboty. Przy próbie unlocku towarzyszą nie ziemskie emocje i ciągła myśl czy sie uda. Ta metoda jest najbezpieczniejsza, i jedyna...

Telefon po odblokowaniu chodzi stabilnie tak jak na standardowym oprogramowaniu. Nie zawiesza ani nie ścina. Wszystko chodzi płynnie i tak jak należy. Nie ma problemu z restartami. Tak czy tak nie da się obejść bez minusów całej operacji. Największym minusem Interop'a jest to że kasuje on nasz kod aktywacji, a co za tym idzie nie możemy
    zalogować się do konta Windows Live. Czyli, brak możliwości pobierania aplikacji z MarketPlace, brak SkyDrive, brak kontaktów przypisanych do konta, brak wydarzeń w kalendarzu przypisanym do konta. Można to jednak naprawić pisząc do MicroSoftu żeby wyrobili nowy klucz.
    W menu jest kilka zbędnych aplikacji których nie da sie usunąć.
    Bug z ekranem blokady. Mam ustawiony na 30 min a blokuje po o. 5.
    Nie działa kilka aplikacji do konfiguracji które potrzebują dostęp do Roota. Przykład:Advanced Config Tool przy zmianie wyskakuje error.
    To chyba tyle co do minusów...

Plusy operacji:
    Dostęp do rejestru
    Dostęp do plików systemowych czyli roota
    Instalowanie gier i aplikacji spoza MarketPlace
    Możliwość zmiany koloru: czcionki, kafelków i tła
    Możliwość zfakowania konta Xbox live na Gold
    Możliwość ustawienia zmieniających sie tapet na ekranie blokady
    Tego mógłbym pisać i pisać.

Reasumując.
    Odblokowanie Lumii jest moim zdaniem super sprawą. Tylko, że potrzebny do tego Linux. No ale dla chcącego nic trudnego.

Temat będę aktualizował...
    Ostatnio edytowane przez djtonka ; 28-04-2012 o 16:18 Powód: zmieniłem tytuł na bardziej czytelny

djtonka
    Mnie także odpowiada stabilność telefonu i jestem zaskoczony bo to pierwsza wersja, więc w przypadku jakiś problemów jak z czasową blokadą nie ma się co martwic za zapas. Autor pracuje nad nowszą wersją.
    Zuzuk8 pamiętaj że poznajesz dopiero odblokowany system więc zanim coś napiszesz i przekreślisz sprawdź każdą możliwość na forum.

Telefon
    LUMIA 710
    ROM
    7.10.8779.8
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0

Wyłączenie monitu o formatowanie dysku? Czy możliwe?

Witajcie

Zastanawiałem się czy możliwe jest usunięcie monitu o formatowanie dysku po podłączeniu pendrive, karty pamięci czy np. naszego odblokowanego urządzenia z WP7.5 na pokładzie.

Obecnie jest to rzecz która najbardziej mnie powstrzymuje przed oblokowaniem mojej Lumii i graniem custom ROMu.
    Nie chcę ryzykować.

Z góry dzięki za pomoc

djtonka
    Napisałeś tak że nie sposób zrozumieć. Chodzi Ci o monit na komputerze?

djtonka
    Masz racje, potem jest standardowe okno opcji formatowania ze szczegółami co nie stoi na przeszkodzie aby kliknąć

Telefon
    LUMIA 710
    ROM
    7.10.8779.8
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Niby jest dodatkowe ostrzeżenie ale czasami ręka szybsza niż oko (jakkolwiek to zabrzmi). Może dałoby się tak aby trzeba było wpisać hasło aby sformatować? Np 1111

djtonka
    Proponuje ustawić zwlokę na klik około 2min, w tym czasie zdążysz wyłączyć komputer.

Telefon
    LUMIA 710
    ROM
    7.10.8779.8
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Najlepiej aby dało się zaznaczyć np. nie formatuj tego dysku teraz i nie pytaj o to w przyszłości.
    Ale bym musiał pogłówkować.
    Po prostu jeżeli by takie coś robiło się zawsze po podłączeniu to mógłby być taki przypadek albo ktoś inny by to zrobił.

Jeżeli jednak rozwiążę ten problem to będę się martwił tylko uzyskaniem Product Key od pomocy MS oraz czy wybrać RainbowMod czy Metro ^ 7

djtonka
    Jak robisz pierwszy to nie przejmuj się kluczem, używając Downloader klucz pozostaje oryginalny. Po wgraniu ROM'u możesz zablokować bootloader i takiego komunikatu nie będzie jakby co.

Telefon
    LUMIA 710
    ROM
    7.10.8779.8
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    TO znaczy, że mogę wgrać Custom ROM np RainBow lub Metro i potem zablokować bootloader? Czy nie stracę jakiejś funkcji w ten sposób?

djtonka
    Możesz zablokować i nic nie stracisz a w razie czego może w tedy od razu użyć NCS aby wgrać oryginalny soft. Ale gdy nie masz zamiary wracać do oryginalnego oprogramowania to nie ma sensu blokować bo :
    - możesz wrzucić inny ROM
    - okno formatowania pojawia się tylko w specyficznych warunkach, właśnie tylko w czasie wgrywania ROM, więc w normalnych warunkach nawet podpinając telefon do komputera tego nie uświadczysz

Telefon
    LUMIA 710
    ROM
    7.10.8779.8
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Czyli tak

1. Odblokowuję DOwnloaderem z zachowaniem klucz
    2. Wgrywam RainBowMod
    3. Blokuje ponownie Bootloader
    NIe rozumiem jednego zdania w temacie z Downloaderem "Zanim zaczniemy całą zabawę upewnijmy się czy zrobiliśmy co było wymagane przed:
    nasza Lumia ma już odblokowany bootloader "
    Jak ma mieć odblokowany skoro chcemy tym programem dopiero odblokować telefon

djtonka
    Odblokowany bootloader nie oznacza odblokowanego telefonu. Robisz to pierwsze aby móc potem odblokować telefon poprzez wgranie ROM'u

Telefon
    LUMIA 710
    ROM
    7.10.8779.8
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Już rozumiem. TO teraz pozostaje mi tylko poszukać informacji o RainbowMod oraz Metro i sprawdzić który mi bardziej podpasuje.
    Nie ukrywam, że jedyne co chciałbym zmienić to możliwość instalowania XAP.

djtonka
    Od razu polecam tęcze 1.3. Nawet dzisiejszy Lumiatrix sprawia problemy.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)