Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: Lumia 610 vs Lumia 710 - moja konfrontacja

djtonka

Lumia 610 vs Lumia 710 - moja konfrontacja

Wybór pomiędzy ostatnim dzieckiem Finów a modelem Lumia 710 może wydawać się oczywisty ze względu na ograniczoną pamięć RAM w tym pierwszym ale czy to jedyna słaba strona modelu Lumia 610? Czy ten model posiada cechy stawiające go ponad starsza siostrą? Postaram wam to pokazać w tym prostym porównaniu.

Dane techniczne są wam dobrze znane a jeżeli przeoczyliście je to zapraszam do zapoznania się ze specyfikacją w osobnych działach. Także wygląd zewnętrzny i jego ocenę pozostawię wam a jedynie skupię się na ergonomii.

Lumia 610 - obudowa i przyciski

Plusy
    - kierunek i łatwość zdejmowania tylnej klapki
    - stanowcze i wyczuwalne działanie przycisków fizycznych (dużo lepiej niż w L710)

Minusy
    - przycisk POWER osadzony za nisko do komfortowej obsługi kciukiem
    - gniazdo karty SIM osadzone głęboko w korpusie oparte na mechanizmie push-push
    - metalowa ramka podatna na odpryski

Inne
    - zaczep na smycz znajduje się na górnej ramce a dostęp do niego uzyskamy po zdjęciu pokrywy

Lumia 610 - Ekran

Plusy
    - brak

Minusy
    - brak technologi ClearBlack i GorillaGlass
    - słaba widoczność w słońcu
    - mniejsza intensywność podświetlenia ekranu powoduje że kolory są bladsze

Inne

- porównanie trzech Lumii, widać że nic nie widać na L610

Lumia 610 - Kamera

Plusy
    - mimo tej samej rozdzielczości stopień kompresji jest większy o około 15% w modelu L610 i zdjęcia, mam takie wrażenie są lepsze.

Minusy
    - tryb wideo to tylko rozdzielczość VGA i sprawuje się ona gorzej niż te same ustawienia w L710 (YT nie chce przyjąć filmu nagranego Lumią 610)
    - mniejsza soczewka diody OSRAM nie pomaga w czasie robienia zdjęć w ciemnościach. Zwróć cię uwagę na budowę mizernego obiektywu.

Inne
    - jako ciekawostkę dodam, że właściwości fotografii mówią nam że zostało ono wykonane modelem Nokia 800

Przykładowe zdjęcia (po tej serii raczej zmienima zdanie, L710 robi lepsze stosując mniejszą kompresję)

Lumia610

Zdjęcia z ciemnych miejscach

Zdjęcie z bliska. Po prawej w trybie Makro

Plik wideo VGA do pobrania. Żaden serwis nie wyświetla obrazu po przesłaniu na serwer (złe kodowanie?)

Lumia 710

Zdjęcia w ciemnych miejscach

Zdjęcie z bliska. Po prawej w trybie Makro

Plik wideo VGA do pobrania

Po zmianie rozdzielczości

- parametry krótkiego pliku wideo dla obu modeli

Lumia 610 - Audio
    Plusy
    - brak drugiego mikrofonu eliminuje problemy z poziomem dźwięku w czasie rozmowy i nagraniach wideo
    - ten sam wzmacniacz głośnikowy radzi sobie dużo lepiej za sprawą pełnego odkrycia powierzchni głośnika pod tylna klapką. Dźwięk jest zdecydowanie mocniejszy niż w modelu L710 gdzie mała szparka nie była w stanie przepuścić zbyt dużo.

Minusy
    - nadal brak zewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego
    - ścieżka audio w materiale wideo jest rejestrowana w marnej jakości 48Kbps czyli dwukrotnie mniej niż w L710

Lumia 610 - Działanie systemu
    Plusy
    - sam system działa szybko i stabilnie, nie ma przestojów i tym podobnych jak na zredukowane podzespoły
    - mniejsze zapotrzebowanie na energię wydłuża życie baterii. Ta sam czynność jak słuchanie radia online po WiFi potrzebuje około 80mA mniej do pracy niż L710
    - mimo blokowania aplikacji i gier, tych które ze względu na zmniejszoną pamięć RAM mogą mieć wpływ na stabilność systemu możemy te darmowe zainstalować ręcznie na telefonie i używać. Osobiście korzystam ze Skype

Minusy
    - już po uruchomieniu samej IE widać spadek szybkości w przeglądaniu stron. Dodać do tego pobieranie 60MB gry z MarketPlace i słuchanie radia online w tym samy czasie uniemożliwia normalną pracę na telefonie
    - w moim przypadku płynna moderacja na forum nie jest możliwa na tym modelu mimo usilnych starań
    - aby wrócić do poprzedniego zadania przytrzymujemy strzałkę, gdzie w Lumii 610 grafika kart pojawia się później. To może nie jest aż takie złe ale przy kliku operacjach czy przełączaniu 4 zakładek daje o sobie znać
    - test WP Bench

Na koniec skład surowcowy obu modeli:

Ostatnio edytowane przez djtonka ; 05-06-2012 o 11:18

Telefon
    Nokia Lumia 610
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Cytat Zamieszczone przez djtonka Zobacz posta
    Minusy
    - brak technologi ClearBlack i GorillaGlass
    Lumia 610 posiada Gorilla Glass.

Podejrzewam, że to błyszczące po bokach to nie metal, tylko pomalowany plastik. (choć nie jestem pewien, bo telefon jest na gwarancji i nie miałem okazji obejrzeć go dokładnie. )

djtonka
    Podaj źródło tej sensacji odnoście GG.
    Sprawdziłem teraz skład surowcowy i wygląda to na malowany plastik. Co, ma gwarancja do sprawdzenia jaki to materiał?

Telefon
    Nokia Lumia 610
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Notatka od moderatora:
    djtonka: Nie cytuj ostatniego postu

Chodziło mi raczej o serwis.

Co do Gorilla Glass to w polskiej wersji strony Nokia nie ma tego w specyfikacji, ale już po zmianie regionu na Wielką Brytanię mamy takie coś:

http://www.nokia.com/gb-en/products/...pecifications/

Design --> Display technology.

Z resztą już dawno było wiadomo, że w Lumii 610 będzie Gorilla Glass, więc to żadna sensacja..

http://www.spidersweb.pl/2012/05/rec...a-i-ekran.html

http://www.mobile88.com/news/read.as...-Galaxy-Mini-2

I wiele innych stron.
    Ostatnio edytowane przez djtonka ; 31-05-2012 o 23:28

djtonka
    Kolego od kiedy to:
    TFT
    Glass
    to Gorilla Glass?

Poza tym nie powołuj się na pseudo portale komórkowe. Ten model nie posiada takiego rodzaju szkła.

A na przyszłość szukaj tu:
    http://www.developer.nokia.com/Devic...ons/Lumia_610/

Telefon
    Nokia Lumia 610
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Na GSM Arena też piszą w specyfikacji, że jest Gorilla Glass:

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_610-4576.php

Ale nie chcę się z Tobą spierać, bo nie znam się na tym, ale wszędzie gdzie czytałem o tym telefonie trąbili, że jest szkło GG. Dziwne jest też to, że do telefonu nie dodają folii ochronnej na ekran. Jutro napiszę do Nokii w tej sprawie. Ciekawe co odpowiedzą.

Telefon
    Lumia 710 White
    ROM
    Metro v7 (3)
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    djtonka
    Wystarczy Google
    http://lmgtfy.com/?q=Gorilla+Glass+lumia+610

Nie wiem na jakim ty świecie żyjesz
    W większości wyników wyszukiwania widać, że jednak jest. A z resztą sam sprawdź, klucze i trochę pojeździj sobie

Awatar godzioszek

Telefon
    GT-i8350
    ROM
    8107
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Wrzuć jeszcze może w wolnym czasie porównanie identycznych ujęć z 710 i 610 bez kompresji i niczego, co mogłoby obniżyć jakość zdjęć i filmów.
    Samsung GT-i8350 with 7.10.8107

djtonka
    Cytat Zamieszczone przez Greg007 Zobacz posta
    djtonka
    Wystarczy Google
    http://lmgtfy.com/?q=Gorilla+Glass+lumia+610

Nie wiem na jakim ty świecie żyjesz
    W większości wyników wyszukiwania widać, że jednak jest. A z resztą sam sprawdź, klucze i trochę pojeździj sobie
    Podaj stronę gdzie producent wymienia gg jako rodzaj zabezpieczenia.
    godzioszek wrzucę jutro bez jakiekolwiek kompresji.

Telefon
    Nokia Lumia 610
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    To podaj informację gdzie producent wymienia z czego zrobiony jest ekran. Bo na tej stronie co podałeś nic nie ma na ten temat. Z resztą chciałbym wiedzieć jak wytłumaczysz brak folii na ekranie? Poskąpili na telefon z niższej półki?

djtonka
    baczek90 zakończę rozmowę ze względu na problem z odróżnieniem przez Ciebie ekranu od panelu dotykowego który zrobiony jest ze szkła. Gdy ktoś pokaże mi informację od producenta nie powołując się na pseudo portale to uwierzę, chodź w żadnej dokumentacji tego nie widzę.
    Co do folo to musiałeś mieć wybrakowana sztukę. Nie chodzi mi o to, że nie chce

Telefon
    Nokia Lumia 610
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Widzę, że masz wysokie mniemanie o sobie. Skoro portale takie jak gsmarena są dla Ciebie "pseudo portalami".

Czepiasz się szczegółów. (ciekawe po co?) Każdy wie o co chodzi.

Jest jakaś różnica pomiędzy panelem dotykowym, a ekranem dotykowym?

Pozdrawiam serdecznie i trochę więcej dystansu i samokrytyki.

Zbanowany
    Telefon
    Nexus 4
    ROM
    4.2.2
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    5
    Na gsmarena i innych nie ma techników, tylko dziennikarze. Wystarczy, że jeden puści bujdę, to reszta stron skopiuje to samo Stąd takie wyniki w googlach.

djtonka
    Ty wiesz bo przeczytałeś na spidersweb...
    Poza tym ekran wyświetla obraz panel dotykowy znajduje się nad nim i służy do czego? Dobrze myślisz, do dotykania. Może być z plastiku lub szkła jak w tym wypadku.

---------- Post dodano o 08:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

O jak dobrze, że to koniec

---------- Post dodano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

Dodałem po identyczne zdjęcia robione na automacie.

---------- Post dodano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

Dodałem więcej zdjęć

---------- Post dodano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Dodałem test w WP Bench

---------- Post dodano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

W pierwszej próbie l610 się zawiesiła

Awatar godzioszek

Telefon
    GT-i8350
    ROM
    8107
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Co do ostatniego fragmentu powyższego postu - szkoda, to może źle rzutować na Windowsa Phone w oczach laika, chociaż laik nie będzie uruchamiał benchmarków. Pewnie i tak nie wie co to ;-)
    Samsung GT-i8350 with 7.10.8107

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)