Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Problem z wyświetlaczem, przeglądarką, dźwiękiem i obsługą klienta NOKIA :)

Telefon
    nokia lumia 710
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Problem z wyświetlaczem, przeglądarką, dźwiękiem i obsługą klienta NOKIA :)

Telefon mam niewiele ponad miesiąc a już drugi raz jest w serwisie. Najpierw pojawiła się plamka (po zdjęciu folii-chociaż wątpię żeby to miało związek) na dole ekranu, kilka dni póżniej kolejna po lewej stronie. Do tego na całej powierzchni ekranu widać małe punkciki w równych odstępach (około 4mm) tworzące "siatkę". Jakby tego było mało doszedł problem z przeglądarką internetową więc postanowiłem oddać telefon do serwisu. Po odbiorze okazało się, że serwis stwierdził inną usterkę niż tą którą zgłosiłem. Co ciekawe na dole już plamki nie było ale została widoczna ta "siatka" oraz plamka po lewej stronie. W informacji podano że "dokonano naprawy mechanicznej" i podano listę użytych podzespołów. Przeglądarka już działała prawidłowo więc chwilowo temat dpuściłem. Ostatnio zauważyłem również, że dźwięk w nagranych filmach jest ledwo słyszalny. Postanowiłem wczoraj, że odeślę telefon raz jeszcze. Zadzwoniłem z ciekawości do NOKIA CARE. Powiedziano mi tam że w tym modelu telefonu ekran powinien być "krystalicznie czysty" i jakiekolwiek widoczne wady (włącznie z martwym pikselem) kwalifikują wyświetlacz do wymiany. Ucieszyłem się ale nie na długo bo dzisiaj zadzwoniła do mnie z kolei pani z serwisu i stwierdziła, że jeden uszkodzony piksel to nie wada i wyświetlacza nie wymienią, a informacje które otrzymałem od konsultanta nie są prawdziwe. Zgłupiałem :/. Dzwonię jeszcze raz do NOKIA CARE (trafiłem na tego samego typa) a tam mocno zmieszany i z trudem wysławiający się "konsultant" stwierdził, ze to nie jego broszka i odesłał do działu reklamacji a tam już mnie uświadomią na jakiej podstawie ("jaki artykuł") serwis odmówił wymiany. Postanowiłem więc zadzwonić do wspomnianego działu reklamacji. Miła pani powiadomiła mnie, że to serwis decyduje czy wyświetlacz wymienić czy nie i ona nie ma tu nic do gadania. Odesłała mnie rzecz jasna do .... serwisu . Zadzwoniłem więc tym razem do serwisu a tam na dzień dobry "automat" poinformował mnie że informacji na temat telefonów nokia udziela NOKIA CARE. Tutaj już wymiękłem i odpuściłem. Parodia. W chwili obecnej czekam na syganał, że telefon jest do odbioru i w zależności od ewentualnie dokonanych lub nie napraw, będę decydował co dalej. Czy po takich problemach ze sprzętem kwalifikuje sie on do wymiany? Gdzie i do kogo się z tym zgłosić skoro każdy umywa ręce? Przy okazji zapytam czy u Was te punkciki również są widoczne? Wyczytałem gdzieś w sieci że to są jakieś "elektrody" i to nie jest wada sprzętu. Z kolei pseudo konsultant zapewniał że nic takiego w tym telefonie nie powinno być widoczne.

Ostatnio edytowane przez djtonka ; 31-05-2012 o 19:23

djtonka
    Poczytaj wątki w bieżącym dziale na temat przysługujących Ci praw.

Telefon
    nokia lumia 710
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Telefon odebrany. Wyświetlacz bez zmian czyli martwy piksel pozostał i siatka też. W opisie usterki podałem m. in. "bardzo cichy dźwięk przy nagrywaniu filmów" a jako kod zgłoszonej usterki serwis napisał "brak sygnału audio przychodzącego (głośnik)". W serwisie powiedziano mi że wymieniono głośnik. Może nie jestem specem od elektroniki ale za nagrywanie dźwięku odpowiada mikrofon nie głośnik. O co tu k**** chodzi :/ ?!?! Czy tam pracują analfabeci? Czy ktoś z Was ma lumię 710 i widzi na niej tą siatkę? Mogę podesłać fotki na maila. Jak u Was z nagrywaniem dźwięku? Też ledwo słyszalny? Co z tym fantem dalej robić?

djtonka
    Jeden martwy piksel nie jest podstawą do wymiany przez serwis producenta. Co do mikrofonu to poczytaj tu i problemach innych
    http://forum.windows-phone.pl/thread...zania-nagrania

Telefon
    nokia lumia 710
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Tak, wiem już o tej zasadzie z pikselami ale ta "siatka" nadal jest. Nokia care twierdzi że to wada, serwis wady nie widzi, dział reklamacji odsyła do serwisu. Temat który mi podesłałeś, już wcześniej czytałem ale u mnie problem z cichym nagrywaniem dźwięku występuje nadal. Jeśli masz pojęcie o telefonach i wyświetlaczach to może podaj maila? Wyślę Ci fotki i sam ocenisz ten wyświetlacz.

djtonka
    Możesz tu wrzucić jak chcesz.

Telefon
    Nokia Lunia 800
    ROM
    7.10.8773.98
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    U mnie tez widac taka jakby siateczke jak mam wlaczone jasne tlo no i zauwazylem gorny lewy rog taka zulta plama jakby byla nie wiem jak to nazwac takie rozmazane okolo 1,5 cm widoczne na czarnym tle srednicy no i mikrofon raz dziala raz nie zbieram sie z serwisem ale jakos nie chce myslec o pozostaniu bez telefonu przes 2 tygodnie

Telefon
    nokia lumia 710
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Czyli ta siatka to całkiem możliwe że to norma. Jeśli chodzi o mikrofon to podczas rozmów nikt do tej pory nie narzekał że mnie słabo słychać. Jedynie bardzo cicho nagrywa dźwięk. Porównam to jeszcze z innymi telefonami.

djtonka
    Skupmy się na obsłudze klienta w tym temacie.

Telefon
    nokia lumia 710
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Cytat Zamieszczone przez djtonka Zobacz posta
    Skupmy się na obsłudze klienta w tym temacie.
    Problem dotyczy między innymi wyświetlacza i pytanie o to padło w temacie więc stąd ta dyskusja. Jeżeli do tego trzeba zakłądać nowy temat to założę. Nie chciałem zbędnie "śmiecić".

Telefon
    Nokia Lunia 800
    ROM
    7.10.8773.98
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Co do wysyłki na serwis jakies rady ?? Wysłać przesz salom T-Mobile czy samemu podjechać do serwisu w Katowicach o ile znajduje sie tam jakis

djtonka
    Tak trzeba zakładać dlatego przeniesiono cały wątek ze względu na aspekt problemów z serwisem. W jednym temacie nie rozwiązuje się różnych problemów. Ten jest od zasad działania serwisu i postępowania z nim.
    djdkaa ja poszedł bym osobiście do Nokia Care ale poczytaj wątki w tym dziale odnośnie różnić w sposobie zgłaszania i tego czego oczekujesz od opa/serwisu

Telefon
    Nokia Lunia 800
    ROM
    7.10.8773.98
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Jak by nie było operator zanim wyśle do Katowic to minie trochę czasu (o ile dalej gdzieś nie wysyła) a w kato jest szansa ze od reki sprawdza no i jak sie domyślam najlepiej wgrać oryginalny soft brandowany. Choć nasuwa sie pytanie NSC po aktualizacji do najnowszego Tango dla PL stracę gwarancje? W końcu to aplikacja Noki do aktualizacji softu. Co do wyświetlacza wygląda u mnie to tak jakby jedna dioda świeciła mocniej.
    A oczekuje ze dostane tel. zastępczy ale tu raczej operator

djtonka
    Gwarancji nie stracisz a ekran Ci wymienią jeśli wadliwy. Proszę kontynuować w stosownych wątkach lub założyć nowy na temat wadliwych ekranów.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)