Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 111

Wątek: Windows Phone a inne systemy mobilne

Awatar TimeToDeath

Telefon
    Nokia Lumia 930
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    19
    A wodnik dalej nie rozumie, że to temat o nokii, a nie windowsphone

Zbanowany
    Telefon
    Nexus 4
    ROM
    4.2.2
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    5
    TimeToDeath też nie rozumie. Nokia jest związana bezpośrednio z WP i od tego systemu zależy jej być albo nie być.

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    Ok, już się nie gryźmy i nie wróżmy z fusów. Czołowi producenci pokazali, że Windows Phone ma szanse na popularność, prezentując mocne modele z tym systemem (na razie dwóch, reszta za chwile)

Awatar andrzej

Telefon
    HTC 7 Mozart
    ROM
    8773
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3
    Cytat Zamieszczone przez Wodnik Szuwarek Zobacz posta
    Chyba mnie mylisz z djtonka, który jest robotem i siedzi 24h na dobę. Ja mam inne zajęcia i loguję się na chwilę raz góra dwa razy dziennie.
    1. Skoro nie masz czasu, to nie spamuj durnymi postami typu
    Obudowa Ativ S to nie plastik tylko szczotkowane aluminium, więc w tej kwestii Nokia leży i kwiczy. Samsung wykiwał Nokię.
    (tak poza tym nie mówi się "aluminium" tylko "amelinium" )

2. Akurat mówienie o BB w kwestii wykonania to porażka, bo z tego co się orientuję, metal w ich urządzeniach widnieje tylko na konceptach.

3. Skoro tak podobają Ci się telefony RIM, to załóż sobie konto na j kimś forum fanów BlackBerry i tam pisz. I nie próbuj wciskać nam kitu, że wielce RIM zbawia ludzkość, dając im wspaniałe telefony, a ten okropny M$ wypuszcza Windowsa Phone, który nie ma żadnej przyszłości, nie to co BlackBerry...

PS. Widzieliście kiedyś u któregoś operatora BB w ofercie dla zwykłych zjadaczy chleba? Bo ja nie. To sprzęt tylko dla biznesmenów, którzy stanowią może 0,1% użytkowników smartphone'ów...

PS2. Proponuję skończyć tą farsę i zamknąć temat, bo robi się nieprzyjemnie.

Zbanowany
    Telefon
    Nexus 4
    ROM
    4.2.2
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    5
    Cytat Zamieszczone przez Artur Zobacz posta
    Ok, już się nie gryźmy i nie wróżmy z fusów. Czołowi producenci pokazali, że Windows Phone ma szanse na popularność, prezentując mocne modele z tym systemem (na razie dwóch, reszta za chwile)
    Ja nie wróże z fusów. Przez dwa lata system nie zyskał na popularności. Rok temu pojawiły się Lumie, które miały wyprowadzić Nokię na prostą drogę i podnieść sprzedaż WP chociażby do tych 10%. Sam w to uwierzyłem i liczyłem że tak będzie. Dalej jest 2% z kawałkiem. Lumie się ludziom podobają i większość pisze, że dobry i fajny telefon, gdyby nie ten system. Wniosek jest jeden. Nokie by się sprzedawały dobrze, ale nie z WP. Ten system dobija właśnie tego producenta i to mi się nie podoba.

Awatar andrzej

Telefon
    HTC 7 Mozart
    ROM
    8773
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3
    Lumie się ludziom podobają i większość pisze, że dobry i fajny telefon, gdyby nie ten system.
    Pokaż mi, gdzie ludzie tak piszą/mówią? Gdzie tak słyszałeś? No proszę, dawaj...
    Przez dwa lata system nie zyskał na popularności.
    A BlackBerry nie zyskało na popularności już od jakiś 10 lat

Zbanowany
    Telefon
    Nexus 4
    ROM
    4.2.2
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    5
    Cytat Zamieszczone przez andrzej Zobacz posta
    1. Skoro nie masz czasu, to nie spamuj durnymi postami typu
    (tak poza tym nie mówi się "aluminium" tylko "amelinium" )

2. Akurat mówienie o BB w kwestii wykonania to porażka, bo z tego co się orientuję, metal w ich urządzeniach widnieje tylko na konceptach.

3. Skoro tak podobają Ci się telefony RIM, to załóż sobie konto na j kimś forum fanów BlackBerry i tam pisz. I nie próbuj wciskać nam kitu, że wielce RIM zbawia ludzkość, dając im wspaniałe telefony, a ten okropny M$ wypuszcza Windowsa Phone, który nie ma żadnej przyszłości, nie to co BlackBerry...

PS. Widzieliście kiedyś u któregoś operatora BB w ofercie dla zwykłych zjadaczy chleba? Bo ja nie. To sprzęt tylko dla biznesmenów, którzy stanowią może 0,1% użytkowników smartphone'ów...

PS2. Proponuję skończyć tą farsę i zamknąć temat, bo robi się nieprzyjemnie.
    1. To nie był spam. Tak najpierw pisali, więc byłem przekonany, że tak jest.
    2. To chyba czytałeś o tym na Onecie.
    3. Nigdzie nie napisałem, że RIM zbawi ludzkość, więc z łaski swojej sobie nie dopowiadaj. Napisałem, że BB10 ma szanse zwiększyć sprzedaż i być trzecim graczem.

---------- Post dodano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Cytat Zamieszczone przez andrzej Zobacz posta
    Pokaż mi, gdzie ludzie tak piszą/mówią? Gdzie tak słyszałeś? No proszę, dawaj...

A BlackBerry nie zyskało na popularności już od jakiś 10 lat
    ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥, Spidersweb, Antyweb...itd.

BlackBerry jakiś rok dwa lata temu miało 20-30% udziałów

Awatar andrzej

Telefon
    HTC 7 Mozart
    ROM
    8773
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3
    ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥, Spidersweb, Antyweb...itd.

Pozwolę sobie przytoczyć słowa Wodnika z 31.07.2012 r. z wątku "Fanbojskie komentarze, posty i teksty":
    Szukacie nie tu gdzie trzeba, a wszystko jest pod nosem. Kiedyś został stworzony specjalny blog i nazywa się ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥. Wystarczy wejść w dowolny temat gdzie jest mowa o iOS lub Androidzie i jest 100-300 komentarzy w których przekrzykują się co jest lepsze. Ubaw gwarantowany.
    Porównałbym to do pewnego dobrze znanego nam pana, jednak naruszyłbym wówczas punkt regulaminu o głoszeniu poglądów politycznych, więc daruję sobie. Powiem krótko: jest to zwykłe robienie sobie szmaty z języka.

BlackBerry jakiś rok dwa lata temu miało 20-30% udziałów
    Gdy WP7 jeszcze nie było, a urządzenia z Androidem albo były super drogie (patrz: HTC Desire), albo super badziewne.

Zbanowany
    Telefon
    Nexus 4
    ROM
    4.2.2
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    5
    Wyciągasz z kontekstu. Tam chodziło o kłótnie fanbojów iOS i Androida i rzeczywiście jest ubaw. Co nie zmienia faktu, że właśnie te gimbusy napędzają koniunkturę. To od nich głównie zależy sytuacja na rynku. To oni nie chcą WP. Chcieliby Nokię, ale z Androidem lub MeeGo.

Ale WP7 jest już od dwóch lat i sprzedaż kuleje. Jest około 2% i ani drgnie.

Awatar andrzej

Telefon
    HTC 7 Mozart
    ROM
    8773
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3
    I tak Cię nie przekonam. Powiem inaczej: pożyjemy, zobaczymy. Rynek zweryfikuje, czy BB 10 będzie fajne, czy nie. Jednak prawda jest taka, że jeśli ów system będzie najszybszy, najstabilniejszy i w ogóle przecudny, to nadal nie ma aplikacji, a co gorsza marki. Research In Motion to nazwa rozpoznawalna dla wszystkich "wtajemniczonych " w świat nowych technologii, ale spytaj pierwszą lepszą osobę na ulicy: "- Co wiesz o Research In Motion?/Czy znasz BlackBerry?" Zrobi taką minę: i pójdzie dalej. A Windows? Marka rozpoznawalna dla wszystkich, nawet tych, co nigdy nie mieli w ręku komputera. To może być klucz do sukcesu Windowsa Phone - znana marka przyciągnie media, userów, developerów. BlackBerry tego nie ma, więc cokolwiek by nie pokazali, nie zawojują rynku. A kluczem może być też cena - tu WP zawsze będzie miał przewagę.

Zbanowany
    Telefon
    Nexus 4
    ROM
    4.2.2
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    5
    Wiem, że w większym stopniu aplikacje wpływają na sprzedaż danego systemu. Jak do tej pory, to RIM zarabiał głównie na telefonach z qwerty. Aplikacji mają mało. Z BB10 zaczną wszystko od nowa i łatwo im nie będzie. Liczę, że może za jakiś rok coś się będzie działo.

Jednak nie jestem uwiązany do systemu BB. Póki co chcę po 4 latach wrócić do iOS, a za rok zobaczę czy będzie sens kupować BB10. W świecie iOS dużo się dzieje. Mają mnóstwo dobrych aplikacji i jest w czym wybierać. Ten system nie zwolni i cały czas idzie do przodu. A WP od dwóch lat stoi w miejscu jak oferma.

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    Poza tym ekosystem. Windows (Phone) 8 poszedł w końcu w chmurę i integracje. Desktop, tablet, telefon - wszystko w każdym urządzeniu (notatki, kalendarz, zdjęcia, itd). To może być kluczem do sukcesu. Google nigdy tego nie osiągnie, bo nie dysponuje dobrym systemem desktopowym. Uzytkownicy Apple bardzo to sobie chwalą. Nie zapominajmy, że użytkowników Windowsa jest dużo więcej - i to może być kluczem do sukcesu!

Zbanowany
    Telefon
    Nexus 4
    ROM
    4.2.2
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    5
    Ta, też dałem się nabrać kiedyś na ten niby ekosystem, tyle, że to istnieje w teorii. MS zarabia na systemach PC, Apple na smartfonach i tabletach, Google też na smartfonach i tabletach. Raczej się to już nie zmieni.

Awatar andrzej

Telefon
    HTC 7 Mozart
    ROM
    8773
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3
    A co mnie obchodzi, na czym zarabia? Dla mnie istotne jest to, że w iCloudzie mogę wymieniać dane ze wszystkich ważniejszych aplikacji, pliki, zdjęcia, zakładki, historię z Safari, prezentacje, dokumenty tekstowe, kontakty, maile itd., i to w obrębie kilku urządzeń: komputer z Mac OS X, iPad, iPhone, iPod Touch. To jest to! A w ekosystemie Windows mam SkyDrive, i mogę tam dodać każdy plik, czy to kod C++, czy jakieś zdjęcie. Mogę wymieniać dokumenty Office'a pomiędzy PC a smartphonem. To w dzisiejszych czasach podstawa. Google ani RIM tego nie mają, dlatego zawszę będę wybierać abo Windowsa i Windowsa Phone, albo Mac OS Xa i iOSa.
    A pod słowami Artura podpisuję się rękami, nogami i Bóg wie czym jeszcze. Chmura i integracja - to jest przyszłość. Mi jeszcze marzy się takie coś: schowek w chmurze. Np: piszę na PC, nagle muszę szybko wyjść, zabieram telefon i tam chcę dokończyć pisanie. Wystarczyłoby dać "kopiuj do chmury", a zaznaczony tekst pojawiłby się w SkyDrive. I nie chodzi tu o notatki OneNote, bo to jednak zajmuje trochę czasu, ale takie "Ctrl+C w chmurze" - to byłoby coś!

Póki co chcę po 4 latach wrócić do iOS, a za rok zobaczę czy będzie sens kupować BB10. W świecie iOS dużo się dzieje. Mają mnóstwo dobrych aplikacji i jest w czym wybierać. Ten system nie zwolni i cały czas idzie do przodu.
    A kto jeszcze miesiąc temu mieszał z błotem firmę z Cupertino i przy okazji mnie, gdy wspomniałem coś o blogu fanów Apple?...

Zbanowany
    Telefon
    Nexus 4
    ROM
    4.2.2
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    5
    Z błotem to ja mieszałem Androida, bo miałem powody. iOS zawsze uważałem za bardzo dobry system, bo tak w rzeczywistości zresztą jest. Jedynie ich telefony do końca mi nigdy nie pasowały i czekam na nowego iPhona, bo może w końcu mi podpasuje.

---------- Post dodano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

A co mnie obchodzi, na czym zarabia?
    Ciebie nie, ale ich tak. To oni są producentami i prowadzą między sobą wojnę.

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)