Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: zwolnienie działana telefonu

Awatar Egirssuz

Telefon
    Samsung Omnia W
    ROM
    7.10.7720.68
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    10

zwolnienie działana telefonu

Witajcie.
    Od blisko pół roku mam Omnię W. Obecnie telefon jest odblokowany, mam 53 aplikacje (wliczając systemowe) Dużo muzyki, filmów. telefon zaczął zwalniać ok. miesiąc temu. Przeglądarka nie otwiera się błyskawicznie (zawsze pokazuje się ekran "ładowanie"). Tak samo menu, wyszukiwanie. Wydaje mi się, że wszystko działa wolniej niż na początku. Czy jest sens robić hard reset? Czy i tak telefon mi zacznie zwalniać po paru miesiącach? Odinstalowanie 20 aplikacji nie wiele dało...
    Kolejny problem z moją Omnią, to to, że nie da się przeglądać na kartach w IE. zawsze wyświetlana jest jedna czarna karta. W innych przeglądarkach tak nie jest, ale wszystkie inne zamiast poprawiać pracę IE - działają zdecydowanie gorzej.
    Pozdrawiam, Sergiusz

Awatar CODER_BEST

Telefon
    610/710/800/920
    ROM
    WP7.8 / WP8 GDR3
    Piwa (Postawione)
    119
    Piwa (Otrzymane)
    67
    Dziwne ża wyświetla ci się ładowanie ja to miałem jak pierwszy raz coś odpalałem potem już tego nigdy nie widziałem... Mi się wydaje że nic na to nie poradzisz normalnymi metodami skoro faktyczne ci zwalnia to hard reset chyba zostaje...

Awatar Egirssuz

Telefon
    Samsung Omnia W
    ROM
    7.10.7720.68
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    10
    Dzięki
    W takim razie proszę jeszcze o pomoc w zrozumieniu o co chodzi z baterią: Telefon ma pół roku, bateria schodzi w 10h. Nie pomaga włączenie trybu samolotowego - po 8 godzinach (zostawiłem na noc) bateria zeszła do 46%! Wymienić, czy jeszcze jakoś się ratować?

Awatar CODER_BEST

Telefon
    610/710/800/920
    ROM
    WP7.8 / WP8 GDR3
    Piwa (Postawione)
    119
    Piwa (Otrzymane)
    67
    Proponuję naładować do pełna potem podłączyć do ładowarki jak już sama się nie będzie chciała włączyć, naładować przez całą noc. Rano włączyć tryb samolotowy resztę po wyłączyć jak BT czy Wi-fi zostawić na stole i sprawdzić wieczorem ile będzie % baterii jeśli po całym dniu leżenia w trybie samolotowym będzie mniej jak 90% to serwis.

Telefon
    Omnia W
    ROM
    8773
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Bez przesady, po co ten pośpiech z serwisem?
    Musisz sobie zadać jedno bardzo ważne pytanie - po co Ci tyle aplikacji i gier?!
    Zrób hard reset i nie instaluj nic to bateria będzie Ci trzymała 2 dni.
    Ja właśnie miałem taki przypadek, że bateria trzymała mi z 15-17h przy normalnym dzwonieniu i smsach, bez BT i WiFi. Denerwowało mnie już to więc tak jak napisałem zrobiłem HR i trzyma prawie 2 doby. Oczywiście poinstalowałem kilka aplikacji (adobe reader, latarkę wikipedię itp.) + 2 gierki, do tego mam 3 maile ustawione push więc jestem z netem 24/dobę.
    Po prostu trzeba się przyzwyczaić, że 'darmowe' gry i programy jakoś muszą dawać twórcom korzyść więc przez cały czas Cie najczęściej lokalizują przez gps. Ja przed zainstalowaniem dowolnej appki czytam do czego musi uzyskać dostęp żeby działać, jeśli musi mieć dostęp do galerii ze zdjęciami (!!) albo podobnie to najczęściej dziękuje, no chyba, że nie znajdę czegoś innego na szybko a potrzebuję, ale wtedy po skorzystaniu wywalam dany program, żeby właśnie nie czerpał baterii.
    Dlatego póki co odradzam serwis, a polecam domowe metody i trochę umiaru.

Awatar CODER_BEST

Telefon
    610/710/800/920
    ROM
    WP7.8 / WP8 GDR3
    Piwa (Postawione)
    119
    Piwa (Otrzymane)
    67
    To nie wiem ile musi być tych aplikacji żeby cały czas GPS aktywowały....... Ewentualnie ten Hard reset. Jeszcze... Ale przez noc jak spada więcej jak 6-8% to jest coś nie tak..

Awatar Egirssuz

Telefon
    Samsung Omnia W
    ROM
    7.10.7720.68
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    10
    Ale ja mówię o przypadku: 100% baterii, tryb samolotowy, po 8 godzinach 46% Więc coś jest nie tak. No i jeszcze ładuje się strasznie krótko (2h)

Telefon
    Omnia W
    ROM
    8773
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    no to powiedz ile masz tych aplikacji zainstalowanych i gier, mówię o swoim przypadku, że tak miałem i serwis to ostateczność

Awatar Egirssuz

Telefon
    Samsung Omnia W
    ROM
    7.10.7720.68
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    10
    Dzięki, zrobię HR, ale co z mapami Nokii? Mam starą wersję, która obsługiwała telefony nie-Nokia. A ta wersja dostępna teraz (chyba) sprawdza jaki mam telefon. Co mam zrobić, żeby po HR były mapy Nokii? da się wyciągnąć .xapa z telefonu?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)