Strona 1 z 22 1234511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 326

Wątek: Wgrywanie firmware przez aplikację Nokia Care Suite 5.0

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111

Wgrywanie firmware przez aplikację Nokia Care Suite 5.0

Notatka od administratora:
    Artur: Jeśli wcześniej aktualizowałeś telefon przez Zune, sprawdź czy masz paczkę oprogramowania w katalogu:
    C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products\rm-xxx
    Jeśli tak, to możesz pominąć "Pobieranie paczki firmware" i przejść od razu do "Wgrywanie oprogramowania".

Będziemy potrzebować:
    NaviFirm - http://goo.gl/EQT9F - do pobrania softu
    Nokia Care Suite - http://goo.gl/g5pwL (hasło: windows-phone.pl) - do wgrania softu

Pobieranie paczki firmware

Do pobrania firmware posłuży nam aplikacja NaviFirm. Wystarczy ją pobrać z wcześniej podanego linku, wypakować i uruchomić (do działania wymagany jest Microsoft .NET Framework 4). Po jej uruchomieniu w pierwszym polu od lewej szukamy naszego modelu telefonu, w kolejnym wybieramy interesującą nas wersję softu i w następnym wariant który nas interesuje (Country Variant Poland to wersja niebrandowana polska). Zaznaczamy wszystkie pliki i klikamy "Download".
    Ważne! Najlepiej wybrać soft przeznaczony dla naszego PC (product code). Tematy z listą polskich product code można znaleźć w dziale "pomoc techniczna" w forum danego modelu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby wgrać soft dla innego PC.

Soft zostanie pobrany do folderu NaviFirm+ 1.7\Fw\xxxxxxx (w miejscu xxxxxxx będzie Product Code softu który wybraliśmy). Zawartość tego folderu przenosimy do:
    Kod:
    Windows XP: C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Nokia\Packages\Products\rm-xxx
    Windows 7: C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products\rm-xxx

RM-xxx to numer przypisany do danego modelu telefonu, zanim ten otrzyma ostateczną nazwę.

Wgrywanie firmware

Podobnie jak we wcześniejszym kroku na początku pobieramy i instalujemy aplikację Nokia Care Suite. Po zainstalowaniu aplikacji proponuję przejść do folderu
    Kod:
    C:\Program Files\Nokia\Nokia Care Suite\Drivers
    i zainstalować sterowniki WinUSB Drivers x86.msi.

Następnie uruchamiamy aplikację Nokia Care Suite. Ukaże nam się takie oto okno, z którego wybieramy Product Support Tool For Store 5.0.

W Product Support Tool For Store wybieramy na górze File > Open Product > RM-xxx (nasz model)

Następnie po lewej stronie wybieramy Programming > Recovery. W oknie pojawią się dostępne do wgrania softy (w tym przekopiowany przez nas). Wybieramy ten który nas interesuje:

Niech nie odstraszy nas okno, że soft jest pobierany - nie będziemy pobierać go drugi raz, po chwili pojawi się okno, że trwa weryfikacja pobranej paczki oprogramowania:

Po chwili powinniśmy przejść do ostatniego etapu wgrywania oprogramowania. Ukaże nam się okno z instrukcją podłączenia telefonu:

Pozostaje nam tylko zastosować się się do tego i czekać na informację, że flashowanie się rozpoczęło: "Flashing 'numerek softu'". Jeśli wybraliśmy inny Product Code po drodze pojawi się okienko z informacją o tym i zapytaniem czy chcemy kontynuować.

Na koniec powinniśmy dostać informację Recovery Completed.

W ten sposób możemy zarówno zaktualizować oprogramowanie telefonu do wyższej wersji, jak i zaniżyć jego wersje. Wszystko zależy od tego jaką wersję softu wybierzemy. Screeny pochodzą z poradnika L920.

Pytania i odpowiedzi:

Kwestia gwarancji. Nie spotkałem się z przypadkiem kiedy po wgraniu softu tym sposobem ktoś utracił gwarancje.
    Ostatnio edytowane przez Artur ; 04-01-2013 o 12:07

2. Piwa billz postawil(li) piwo za ten post
    Awatar stolipl

Telefon
    Nokia Lumia 900
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Pytanie me jest takie... Czy jak to wgram to tracę gwarancję i jak coś mogę wrócić spokojnie do wersji softowej Plusa ?

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    Nie tracisz gwarancji. Jeśli tylko zechcesz to możesz w ten sam sposób wgrać soft z plusa.

Awatar stolipl

Telefon
    Nokia Lumia 900
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Fajnie, tylko teraz nie wiem który soft wgrać bo żadnego UK nie ma

Telefon
    Nokia Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    hmmm mam problem gdzie wgrać soft :/ nie znajduje mi takiej ścieżki a w folderze nokii na dysku C:program files etc... nie ma takiego folderu jak Packages..
    (mam Windowsa 7)

Awatar stolipl

Telefon
    Nokia Lumia 900
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Nie program files tylko Program Data. Jak nie będziesz widział tego folderu to musisz włączyć wykrywanie ukrytych folderów i plików we właściwościach. Tak się kończy właśnie czytanie ze zrozumieniem

Telefon
    lumia 610
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Ok... wszystko jest jasne i klarowne w tej instrukcji. Mam tylko jedno pytanie - skąd wiem jaką wersję wybrać z listy dostępnych? ok kolor podpowiada, ale co poza tym? Mając np telefon w play a na liście widnieją ptk/orange?

Telefon
    Nokia Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Dzięki stolip, teraz stoje w innym miejscu :/

Klikamy Start i ukaże się nam okienko z informacją:
    usuwamy kabel USB (jeśli jest podłączony)
    wyłączamy telefon (jeśli był włączony)
    wkładamy kabel USB jednocześnie trzymając przycisk głośniej (volume up)
    klikamy Retry, telefon raz za wibruje i trzymamy przycisk głośniej, aż proces nie zacznie się.

Więc krok po kroku telefon wyłączony, przytrzymuje przycisk głośniej, wkładam kabel usb do mojej lumii, naciskam retry i powinno być w porządku a u mnie wraca do ekranu z instrukcją o wyłączeniu telefonu itd. Coś robię źle ?

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    fixt3r, wspomniałem, że wersji dla polskiego regionu jeszcze nie ma, ale każdy europejski wariant ma język polski. WIęc albo czekasz, albo wybierasz coś z europy (UK, DE).

---------- Post dodano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

szkapa145, ten punkt potrafi być czasochłonny, próbuj do skutku spróbuj tak:

włóż kabel trzymając przycisk "głośniej", poczekaj aż telefon raz zawibruje i dopiero po kilku sekundach kliknij retry trzymając dalej

Telefon
    Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Wszystko działa bez problemu, dzięki za tutorial

Telefon
    lumia 610
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Arturze nie zrozumieliśmy się jednak. Język nie robi na mnie wrażenia, obecnie mam ustawiony eng domyślnie. Chodzi mi konkretnie jakim kluczem należy wybrać wariant, czy jest to obojętne?

Uploaded with ImageShack.us

http://img822.imageshack.us/img822/1449/saaaawv.png

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    Trzeba szukać
    Na naszym forum w dziale Lumia 610 > Pomoc techniczna jest temat: http://forum.windows-phone.pl/thread...h-Product-Code . Trzeba pamiętać też, że nie każdy soft został wydany dla polski/danej sieci

Telefon
    lumia 610
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    dzięki o to Polska walczyła

Telefon
    Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    A jaka jest różnica między wersją Polską, a np. z UK?

p.s.
    I jeszcze jedno pytanie: po wgraniu, wszystkie pliki i aplikacje z telefonu zostaną usunięte?

Awatar stolipl

Telefon
    Nokia Lumia 900
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Mam problem, Nokia Care za nic nie chce mi wynaleźć moich firmware. Wszystko mam tam gdzie powinno i dalej nic Jak to zrobić ? Jest gdzieś filmik czy coś ?

Strona 1 z 22 1234511 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)