Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 59

Wątek: Lumia 920 telefon nagle gaśnie i nie reaguje, oraz nie działa autom. ust. zegara

Telefon
    Nokia Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Lumia 920 telefon nagle gaśnie i nie reaguje, oraz nie działa autom. ust. zegara

Jestem posiadaczem Nokii Lumii 920 z Orange od 3 tygodni, niestety ostatnio miewam z nią parę kłopotów.

1) Telefon nagle gaśnie i na nic nie reaguje, potrzebny jest reset sprzętowy, aby wrócił do życia. Sytuacja ta zdarzyła mi się już 3 razy i było to w różnych okolicznościach. Raz jak leżał na stole (nie ruszany od dobrej godziny), dwa razy w trakcie spaceru po mieście, będąc w kieszeni. Na pewno telefon nie upadł, nie uderzono nim o nic, ani nie był narażony na wilgoć czy ekstremalne warunki pogodowe.

2) Od początku nie działa automatyczne ustawianie daty i godziny. Przy samym włączeniu automatycznego pobierania informacji o dacie i godzinie pozostają takie informacje jak były wpisane przed uruchomieniem opcji, albo całkiem dziwne (np. 6:37 9 wreśnia 2012). Rresetowanie telefonu nic nie zmieniło. Także w innych sieciach niż Orange godzina była niepoprawna. W połączeniu z problemem z punktu 1szego jest to strasznie uciążliwe, bo po resecie nie wiem jaka jest godzina.

Proszę o rady jak rozwiązać te problemy.

Awatar CODER_BEST

Telefon
    610/710/800/920
    ROM
    WP7.8 / WP8 GDR3
    Piwa (Postawione)
    119
    Piwa (Otrzymane)
    67
    To są właśnie bolączki Windows Phone 8.... Aktualizacja Portico ma je naprawić.

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    creative1933, z tego co pamiętam dostałeś telefon z Testuj z Orange, zresztą podobnie jak ja.

1. Mam identycznie i tak jak wyżej coder_best napisał - nadchodząca aktualizacja ma wyeliminować te błędy.
    2. Też tak mam. Co jest śmieszne, problem ten podobno występuje tylko na sofcie orange.

Telefon
    Lumia 920
    ROM
    8.0.10211.204
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Raczej nie tylko na sofcie Orange, mam te same problemy mam tel. z Play ale bez brandingu i również nie działa automatyczne ustawienie daty i czasu. Na sofcie Portico z brandem Play mam to samo.

Telefon
    Nokia Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    U mnie nie ma żadnego z tych problemów. Automatycznego ustawiania daty nie sprawdzałem bo i tak nigdy z tego nie korzystałem, jakby co mam zegarek Prawdę mówiąc skoro wszystko działa chyba wstrzymam się z aktualizacją co by się coś nie popsuło...

Telefon
    Nokia Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Korzystając z bliskości Nokia Care, które jest jakieś 300m od mojego domu, oddałem telefon na gwarancji zgłaszając powyższe zastrzeżenia. Zaproponowano mi 2h serwis w postaci wgrania nowego softa.

Stan obecny to działa automatyczne ustawianie daty i godziny, co do zawieszania to napiszę za 2-3 dni, bo parę godzin użytkowania nie jest obiektywne.

PS. Telefon jest z Orange, ale to moja własność, nie żadne testy
    PS2. Pan obsługiwany przy drugim okienku też miał problem z zawieszaniem, a miał telefon niebrandowany.

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    creative, mógłbyś napisać jaki soft Ci wgrali? I czy nadal masz logo orange podczas uruchamiania?

Telefon
    Nokia Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Aktualizacja: Telefon znowu zaliczył zawiechę i po uruchomieniu znowu godzina się nie ustawiła, więc wszystko po staremu i nie potrzebnie tylko poziomy w Angry Birds straciłem :/
    Soft Orange ver. 8.0.9903.10

Zaczynam się zastanawiać, czy te zawiechy nie powoduje któraś z aplikacji lub ich nadmiar, może pytanie dla tych osób co twierdzą, że im się nie wiesza, napiszcie ile mniej więcej aplikacji macie.

Telefon
    Nokia Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    No u mnie praktycznie tylko to co przyszło razem z fonem. Dograłem Account Tracker, coigdzie.pl, Deezer, Facebook, Flux, jakdojade.pl, Lomogram, SoundHound, Skype, tvn player, Twitter, Weather View, WP.PL, Youtube, Angry Birds i Cut The Rope. No i appki Nokii do zdjęć. Testowałem kilka aplikacji do baterii, tyle że żarły ją jak głupie. Bez nich fon praktycznie nieużywany prawie 4 dni wytrzymuje na jednym ładowaniu - poza kilkoma sms-ami leżał przez święta odłogiem. Przy codziennym użyciu 2 dni spokojnie. uciągnie. Od razu przepraszam za offtop - ale taka ciekawostka - bateria dużo lepiej trzyma jak po naładowaniu do 100% telefon jeszcze z godzinę na kablu poleży...
    Ps. no i z 10Gb muzyki, ale to raczej nie powinno mieć znaczenia...

Telefon
    Nokia Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Hehe starą wersję mam, bo o Portico dla Orange w serwisie pierwsze słyszą A jak chce niebrandowany soft, to muszę mieć zgodę od Orange na piśmie.
    No to ja właśnie Deezera podejrzewałem o zawiechy, bo data jego instalacji zbiegła się z pierwszą zawiechą (ale może tylko zbieg okoliczności).
    Nie pozostaje nic innego jak czekać na Portico, a jak nie rozwiąże to problemów, to chyba jednak zdecyduje się na zmianę telefonu na coś od HTC lub iP5, bo normalnie z takim czymś nie da się funkcjonować.

Telefon
    Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Siema,

mam ten sam problem ( z blokującym się telefonem ) co autor tematu. Problem u mnie jest inny, ja zrobiłem Flash i zainstalowałem najnowszą wersję softu (http://forum.windows-phone.pl/forums...e-%282-3%29VSa).

U mnie ta sytuacja miała już miejsce 2 razy i polegało to po prostu na tym, że zostawiałem tel na stole (nie podłączony nawet do ładowarki) i rano nie mogłem włączyć.

oby nie okazało się, że to jest wina sprzętowa bo kupowałem tel przez allegro i pewnie musiałbym się niesamowicie pierniczyć z oddawaniem go na gwarancję :/ chyba, że można oddać do Plusa w całej polsce, to nie byłoby problemu (ale skąd wezmę z powrotem ich soft (?) :/

Telefon
    Nokia Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Wątpię, aby była to kwestia sprzętowa, bo ja mam to samo i wielu użytkowników też, z których część zgłasza, że Portico usuwa ten błąd, a inni, że jest gorzej Zresztą gdyby to był problem sprzętowy (luźna bateria czy coś) nie był by konieczny reset sprzętowy tylko zwykłe włączenie zasilania

Telefon
    Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    wyłączyłem oszczędność baterii i jest na razie ok, zobaczymy później

drugi dzień z wyłączonym oszczędzaniem baterii - zero problemów

kolejny dzień z wyłączonym oszczędzaniem baterii - telefon nie zaliczył ani jednej blokady

następny raz zapostuję jak coś się stanie, ale wszystko wygląda na to, że to system oszczędzania baterii ma coś w sobie nie tak - ciekawe jak on działa w ogóle
    Ostatnio edytowane przez rafa ; 09-01-2013 o 07:57

Telefon
    Nokia Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Ja mam wyłączone od początku i nic to nie zmienia

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)