Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 61

Wątek: [L820] Aktualizacja i zaniżanie wersji oprogramowania aplikacją Nokia Care Suite

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111

[L820] Aktualizacja i zaniżanie wersji oprogramowania aplikacją Nokia Care Suite

Będziemy potrzebować:
    NaviFirm - http://goo.gl/EQT9F - do pobrania softu
    Nokia Care Suite - http://goo.gl/g5pwL (hasło: windows-phone.pl) - do wgrania softu

Pobieranie paczki firmware

Do pobrania firmware posłuży nam aplikacja NaviFirm. Wystarczy ją pobrać z wcześniej podanego linku, wypakować i uruchomić (do działania wymagany jest Microsoft .NET Framework 4). Po jej uruchomieniu w pierwszym polu od lewej szukamy naszego modelu telefonu (Lumia 820), w kolejnym wybieramy interesującą nas wersję softu (aktualizacja portico 1232.5951.1249.xxxx) i w następnym wariant który nas interesuje (w chwili tworzenia poradnika dostępne są polskie warianty dla Play i T-Mobile, z czasem pojawią się kolejne - oczywiście wybieramy ten odpowiedni dla naszego telefonu). Zaznaczamy wszystkie pliki i klikamy "Download".

Soft zostanie pobrany do folderu NaviFirm+ 1.7\Fw\059Q9G4 (gdzie 059Q9G4 to Product Code naszego urządzenia, tj. T-Mobile wersja Black). Zawartość tego folderu przenosimy do:
    Kod:
    Windows XP: C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Nokia\Packages\Products\rm-825
    Windows 7: C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products\rm-825
    Jeśli nie ma takiego folderu musimy go sami utworzyć. RM-xxx to kod danego modelu, tj. RM-825 = Lumia 820

Wgrywanie firmware

​Podobnie jak we wcześniejszym kroku na początku pobieramy i instalujemy aplikację Nokia Care Suite. Po zainstalowaniu aplikacji proponuję przejść do folderu
    Kod:
    C:\Program Files\Nokia\Nokia Care Suite\Drivers
    i zainstalować sterowniki WinUSB Drivers x86.msi.

Następnie uruchamiamy aplikację Nokia Care Suite. Ukaże nam się takie oto okno, z którego wybieramy Product Support Tool For Store 5.0.

W Product Support Tool For Store wybieramy na górze File > Open Product > RM-825 (Nokia Lumia 820).

Następnie po lewej stronie wybieramy Programming > Recovery. W oknie pojawią się dostępne do wgrania softy (w tym przekopiowany przez nas). Wybieramy ten który nas interesuje:

Niech nie odstraszy nas okno, że soft jest pobierany - nie będziemy pobierać go drugi raz, po chwili pojawi się okno, że trwa weryfikacja pobranej paczki oprogramowania:

Po chwili powinniśmy przejść do ostatniego etapu wgrywania oprogramowania. Ukaże nam się okno z instrukcją podłączenia telefonu:

Pozostaje nam tylko zastosować się się do tego i czekać na informację, że flashowanie się rozpoczęło: "Flashing 'RM825_059Q9G4_1232.5951.1249.1005_046.vpl'". Jeśli wybraliśmy inny Product Code po drodze pojawi się okienko z informacją o tym i zapytaniem czy chcemy kontynuować. Na koniec powinniśmy dostać informację Recovery Completed.

W ten sposób możemy zarówno zaktualizować oprogramowanie telefonu do wyższej wersji, jak i zaniżyć jego wersje. Wszystko zależy od tego jaką wersję softu wybierzemy.

Telefon
    Nokia Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    nie mogę wejść w tryb recovery, postepuje zgodnie z obrazkiem lecz telefon włącza sie normalnie.
    raz zrobilem tak jak w lumii 710 czyli przycisk vol- i wtedy podpiąłem kabel, na ekranie pokazał mi sie wykrzyknik, kliknalem retry ale niestety wyskoczyl komunikat recovery faild

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    Spróbuj przejść przez poradnik do punktu w którym zobaczysz ten ekran http://windows-phone.pl/wp-content/u...dnik_ncs_7.jpg

Wtedy:
    1) podepnij wyłączony telefon
    2) kliknij retry
    3) trzymaj przyciski power i ciszej do momentu aż coś zacznie się dziać

Telefon
    Nokia Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    udalo sie thx

Telefon
    lumia 820
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    hmm... a mi przy weryfikacji wyskakuje dziwny blad: Recovery failed. Unable to get error message

Co to...? Wie ktos?

Telefon
    Lumia 820
    ROM
    Windows Phone 8
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Mnie wyskakiwał taki błąd jak 820 była włączona i podpięta.Odłączyłem od lapka,powtórzyłem procedurę w pierwszych krokach,podpiąłem dopiero jak wyskoczyło okienko pokazujące volume i przycisk włączania i zaktualizowałem w dosłownie w pięć minut.Pozdrawiam.

Notatka od administratora:
    Artur: Potwierdzam, ten sposób działa.

Telefon
    820
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    5
    już odebrałem lumię 820 dzisiaj i od razu chce wgrać Portico tylko powiedzcie mi który plik mam ściągnąć z 1232.5951.1249.xxxx ?? w miejscu xxx są liczby od 1001 do 1020, tylko w 1001, 1005 i 1006 są jakieś pliki do ściągnięcia, moja sieć to Plus ale chyba mogę wgrać też inną sieć tak? bo jak widzę 1001 to Play, 1005 to T-Mobile a 1006 to Orange, jak zainstaluje wersję Portico z innej sieci to nie będzie żadnych problemów? sory za głupie pytania ale robię to pierwszy raz

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    Nie będzie problemów. Niestety nie ma jeszcze wariantu dla Plusa i niebrandowanej (sam taką posiadam i musiałem wgrać coś innego).

Sam polecam wersje z Play, ma najmniej syfu od operatora (tylko kilka zakładek i tapeta play, nie ma logo przy uruchamianiu).

Telefon
    820
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    5
    dzięki wielkie, wezmę wersję Play, a jeszcze jedno, jak wgrywam firmware i korzystam z Nokia Care Suite to mam mieć nie podłączony telefon tak? dopiero jak ukaże mi się ten ekran http://windows-phone.pl/wp-content/u...dnik_ncs_7.jpg to wtedy podpinam telefon ale nadal wyłączony? czy coś pomyliłem?

podpowie ktoś?
    Ostatnio edytowane przez Ksio ; 03-02-2013 o 19:34

Telefon
    lumia 820
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    no miałem ten sam problem co kolega Sidek,
    pomógł sposób kolegi achitofela.
    wgrałem soft od Play

Telefon
    820
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    5
    no to mam problem z recovery...
    robię identycznie jak jest w poradniku, zrobiłem też tak jak inni radzili, robię wszystko jak powyżej aż do momentu pojawienia się http://windows-phone.pl/wp-content/u...dnik_ncs_7.jpg, potem podpinam wyłączony telefon do usb i próbowałem dwóch metod:
    1) najpierw trzymałem przycisk power i volume down i potem kliknąłem retry
    2) najpierw kliknąłem retry potem wcisnąłem przycisk power i volume down

czy te przyciski trzeba wciskać jednocześnie, w jakiejś kolejności? tak w ogóle to jak podpinam wyłączony telefon do kompa to on mi się sam włącza

telefon po prostu się włącza ponownie, zawsze mam pecha do takich rzeczy ale to jest proste jak cep i tak nie daję rady

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    Nie podłączaj telefonu do momentu aż pojawi się okienko z info jakie przyciski wcisnąć. Wtedy:
    1. wyłączony telefon podepnij do kompa
    2. kliknij retry
    3. przytrzymaj power i volume down

Telefon
    820
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    5
    ale jak tylko podepnę telefon do kompa to on się sam włącza, ile mam trzymać power i volume down?

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    Wiem, że się włącza. Tak ma być.

Zrób tak jak napisałem, dokładnie w takiej kolejności. A trzymaj póki coś zacznie się dziać

Telefon
    820
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    5
    robię tak jak mówisz, podpinam telefon do kompa, klikam retry, wciskam power i volume down i pokazuje się okno i napis "starting" (cały czas trzymam power i volume down) a potem znowu ukazuje się ten obrazek http://windows-phone.pl/wp-content/u...dnik_ncs_7.jpg, mam windows 7 to może jakieś sterowniki muszę jeszcze zainstalować do usb, nie wiem co robię źle

EDIT
    ok udało mi się, zainstalowałem sterowniki które umieszczone są Pliki programów(x86)\Nokia\Nokia Care Suite\Drivers\WinUSB Drivers x64

potem zrobiłem tak jak wyżej opisane i się zaktualizowało, jedna rzecz tylko mnie zdziwiła bo jak kupiłem telefon w niedziele to jak włączyłem go to nie miałem na początku konfiguracji telefonu, po aktualizacji na soft Play już tak, czy kupiłem w salonie już używany telefon? trochę się w♥♥♥♥ię jak to będzie prawda

a i jeszcze jedno, usunęło mi aplikacje po zmianie softu, usunęło laterkę FX i Nokię Drive, trochę głupie to
    Ostatnio edytowane przez Ksio ; 04-02-2013 o 19:47

Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)