Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Ubuntu Phone

Awatar Egirssuz

Telefon
    Samsung Omnia W
    ROM
    7.10.7720.68
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    10

Ubuntu Phone

Już w lutym czeka nas oficjalna prezentacja kolejnego systemu mobilnego. Tym razem nie będzie on oparty na Linuxie - to będzie Linux, a konkretnie najlepsza dystrybucja Ubuntu, w wersji Phone.
    Jaki jest Linux każdy wie (lubi się zawiesić i robi to 100 razy częściej niż Windows). Podział systemów operacyjnych na rynku telefonii jest już ustalony, więc można to traktować jako ciekawostkę dla "jajogłowych" fanów Linuxa.

Interface ładny, na pewno lepszy od czystego Androida ale co z wydajnością?
    Co sądzicie o takich wynalazkach? W końcu Linux w wersji desktopowej już dawno znalazł się na kilku urządzeniach m.in. HTC HD2

Awatar MichalTe

Telefon
    htc 8x
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    4
    Na pierwszy rzut oka ładne, ale nieintuicyjne Biorąc pod uwagę ile zielonych M$ musi pakować żeby ciułać drobne procenty dla tak świetnego systemu jak WP, wróżę takim wynalazkom szybką śmierć. W szczególności, że na prawdę jest ostatnio wysyp tego typu systemów.

Awatar Egirssuz

Telefon
    Samsung Omnia W
    ROM
    7.10.7720.68
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    10
    Tak, kiedyś zrobię listę/porównanie tych (bez obrazy "śmieciowych") systemów

Awatar Darekk

Telefon
    Samsung Omnia M
    ROM
    7.10.8858.136
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    2
    Linux się lubi zawiesić 100 razy częściej niż Windows ?

Mam nadzieję, że tekst nadal tyczy się mobilnych wersjii :p

A tak na poważnie fajnie, że cos takiego powstaje Dobra alternatywa dla Andka. Biorąc jeszczę pod uwagę, że bedzi emozna go zainstalowac na prawie każdym andku (podobno)
    .::Trance is my life::.

Awatar Egirssuz

Telefon
    Samsung Omnia W
    ROM
    7.10.7720.68
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    10
    Zrób Ubuntu bootowalne z pendrive. Odpal to więcej niż 1 raz...

Telefon
    Nokia N9
    ROM
    30.2012.07-1
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    2
    Jeżeli Canonical pozwoli na edycję obrazu Ubuntu OS, tak jak każdego innego pc'towego linuxa, który będzie mógł działać na większości urządzeń z Androidem to system jest jak najbardziej przyszłościowy

Awatar Darekk

Telefon
    Samsung Omnia M
    ROM
    7.10.8858.136
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    2
    Cytat Zamieszczone przez Egirssuz Zobacz posta
    Zrób Ubuntu bootowalne z pendrive. Odpal to więcej niż 1 raz...
    Ubuntu zawsze instaluje tylko i wyłącznie z płyty. Więc nie powiem nic na ten temat. Często go używałem gdy na rynku nie było jeszcze 7ki. To był mój system przejsciowy pomiędzy Xp a 7. Nie przypominam sobie żeby mi się kiedykolwiek zawiesił Ze Slaxem i Fedora tez nigdy nie miałem problemów
    .::Trance is my life::.

Awatar Egirssuz

Telefon
    Samsung Omnia W
    ROM
    7.10.7720.68
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    10
    Samo Ubuntu oceniam dość dobrze, pod warunkiem, że jest zainstalowany. A ja chciałem mieć na pendrive system awaryjny, albo jak potrzebuję uruchomić coś bez praw administratora u kogoś Taki system działał zawsze raz, potem się wysypywał

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    Ubuntu najlepszą dystrybucją? Hah śmiech na sali ;p Fakt, wygląd mobilny może i fajny, jednakże wolę SailFish
    Jeżeli jesteś mężczyzną, wybierz życie bez żalów, dla czegoś co jest najważniejsze dla ciebie, nieważne jak trudne, nieważne jak smutne, musisz próbować i próbować i nawet kiedy ryzykujesz życie, ochraniaj to przy pomocy dwóch rąk.

Zobacz mojego pokemona!

Telefon
    HTC HD7
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    2

Widzę dużą wiedzę o unixach :)

Cytat Zamieszczone przez Egirssuz Zobacz posta
    Już w lutym czeka nas oficjalna prezentacja kolejnego systemu mobilnego. Tym razem nie będzie on oparty na Linuxie - to będzie Linux, a konkretnie najlepsza dystrybucja Ubuntu, w wersji Phone.
    Jaki jest Linux każdy wie (lubi się zawiesić i robi to 100 razy częściej niż Windows). Podział systemów operacyjnych na rynku telefonii jest już ustalony, więc można to traktować jako ciekawostkę dla "jajogłowych" fanów Linuxa.

Interface ładny, na pewno lepszy od czystego Androida ale co z wydajnością?
    Co sądzicie o takich wynalazkach? W końcu Linux w wersji desktopowej już dawno znalazł się na kilku urządzeniach m.in. HTC HD2
    No więc od czego by tutaj zacząć.....
    może od zawieszania się linuxów Prawie zaliczyłem glebę czytając ten tekst. Widzę że masz zerową wiedzę o systemach z rodziny unixowej (jądro systemu jest niezależną częścią całego systemu, a programy znajdują się na kolejnych kręgach, jeżeli coś się zawiesi to tylko jakiś program i krąg w którym się znajduje, ale jądro systemu wciąż pracuje z taką samą wydajnością jak wcześniej, więc system się nie zawiesza tylko programy zazwyczaj źle skompilowane do źródła) windows w takiej sytuacji zawiesza całkowicie system ponieważ programy instalują się w głąb systemu i mogą zawiesić cały system.
    Co do podziału systemów na rynku telefonów to
    blisko 70% to ANDROID
    IOS to tylko 20%
    Następny jest BlackBerry z 3,5% udziałem w rynku
    WindowsPhone to tylko 3%
    Niecałe 4% to rynek symbian (umarł) Bada (umarła) Tizen (zobaczymy czy się przebije) Jolla (ciort wie co to jest) i UbuntuPhone o którym coraz głośniej
    W obliczu takiej sytuacji i szansy na portowanie UbuntuPhone na niemalże każde urządzenie pracujące na androidzie można pokusić się o stwierdzenie, że niedługo 3% urządzeń będzie posiadało przeportowane Ubuntu i to jeszcze przed wypuszczeniem na rynek pierwszej oficjalnej słuchawki z UbuntuPhone. Zapraszam do zajrzenia na xda gdzie widać postępy w kolejnych portach.

"Tak, kiedyś zrobię listę/porównanie tych (bez obrazy "śmieciowych") systemów"

to który system jest śmieciowy? aktualnie WP się tutaj idealnie wpasowuje a chyba z niego korzystasz....

"Zrób Ubuntu bootowalne z pendrive. Odpal to więcej niż 1 raz..."

miałem i z pendriva i z płyty liveCD i wszystko działa do dzisiaj (idealne do ratowania zdjęć z komputerów w których wysypał się windows)

Acha a jeżeli nie potrafiłeś dobrze zrobić butowalnego pendka z ubuntu to trzeba było knopixa zrobić, albo OpenSUSE, albo najlepiej butowalny Windows XP

Problemy? uwagi? czekam na sugestie i życzę miłego dnia

11. Piwa Arkhan, Canti postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Lumia 625
    ROM
    8.0 Lumia Black
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Czytałem o UP - jeżeli bd dostępny dla fonów z robotem to stanie się bardzo popularny
    ==========================
    Jedyny łatwy dzień był wczoraj.

Awatar kamiton

Telefon
    930/820/520
    ROM
    10
    Piwa (Postawione)
    50
    Piwa (Otrzymane)
    113

RE: Ubuntu Phone

bedzie,bo to na takim samym kodzie pisane,oba zamulacze.
    Sent from my lumia 820 using Board Express

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    Nie wiem jak możliwość instalacji na urządzeniach dedykowanych dla Androida wpłynie na jego popularność Przecież 90% użytkowników i tak nie bardzo kmini jaki ma system, że o jego zmianie już nie wspomnę.
    Jeżeli jesteś mężczyzną, wybierz życie bez żalów, dla czegoś co jest najważniejsze dla ciebie, nieważne jak trudne, nieważne jak smutne, musisz próbować i próbować i nawet kiedy ryzykujesz życie, ochraniaj to przy pomocy dwóch rąk.

Zobacz mojego pokemona!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)