Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Jesteś nowym użytkownikiem Windows Phone? Zobacz koniecznie - Windows Phone FAQ

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111

Jesteś nowym użytkownikiem Windows Phone? Zobacz koniecznie - Windows Phone FAQ

Słowem wstępu

Cytat Zamieszczone przez Wikipedia
    FAQ (ang. Frequently Asked Questions) - to zbiory często zadawanych pytań i odpowiedzi na nie, mające na celu udzielenie danemu użytkownikowi serwisu internetowego pomocy bez konieczności angażowania do tego jakichkolwiek osób.
    Kwestie związane z kontem Microsoft, sklepem i płatnościami

Co to jest konto Microsoft?

Konto Microsoft (nazywane wcześniej identyfikatorem Windows Live ID) umożliwia robienie wielu rzeczy w telefonie. Po zalogowaniu jest możliwe:

• Pobieranie ze sklepu aplikacji i gier
    • Granie ze znajomymi w gry Xbox, zdobywanie osiągnięć, utworzenie swojego Tagu gracza i awatara
    • Znajdowanie telefonu, włączanie w nim dzwonka, blokowanie go lub kasowanie w nim wszystkich danych w przypadku zgubienia (funkcja Znajdź mój telefon)
    • Tworzenie kopii zapasowych danych z telefonu i ich przywracanie
    • Synchronizowanie dokumentów, zdjęć i wideo z usługą SkyDrive
    • Automatyczne synchronizowanie kontaktów i kalendarza z usługą Hotmail lub Outlook.com]

Czy posiadanie konta Microsoft jest wymagane, aby korzystać z telefonu z Windows Phone?
    Teoretycznie - nie. W praktyce bez niego nie wykorzystamy w pełni potencjału naszego telefonu (patrz wyżej).

Czy można odłączyć telefon od konta Microsoft bez konieczności przywracania ustawień fabrycznych?
    Nie. Aby odłączyć konto musisz przywrócić ustawienia fabryczne.

Czy korzystanie ze Sklepu Windows Phone jest płatne?
    Nie - korzystanie ze sklepu jest bezpłatne. Płacimy tylko za transmisje danych (jeśli korzystamy z sieci komórkowej) oraz za płatne gry i aplikacje. Ich cena jest podana, aby je zakupić musimy dodać do naszego konta Microsoft formę płatności.

Jakie formy płatności są dostępne w sklepie?
    Dla naszego regionu dostępne formy płatności to:

• Karty płatnicze (kredytowe, debetowe, przedpłacone)
    • PayPal

Na obecną chwilę nie ma możliwości płatności z rachunku operatora.

Nie mam 18 lat, nie mam konta w banku, a co za tym idzie, nie mam karty płatniczej. Czy jest sposób abym mógł kupować aplikacje?
    Tak. Możesz zakupić kartę przepłaconą (prepaid) do transakcji internetowych. Koszt takiej karty to 4,99 zł. Więcej tutaj: http://prepaid.bzwbk.pl/karty-intern...ternetowe.html

Ile czasu, od dokonania zakupu w sklepie, trwa obciążenie mojej formy płatności?
    W przypadku kart płatniczych zajmuje to około 5 dni roboczych. Podobnie w przypadku konta PayPal.

Po dodaniu do konta Microsoft karty płatniczej zostałem obciążony opłatą w wysokości 3 zł. Skąd ta opłata?
    Jest to transakcja wykonana w celu potwierdzenia danych Twojej karty. Pobrana kwota zostanie zwrócona na Twoje konto do 14 dni.

Czy po przywróceniu ustawień fabrycznych moje kupione aplikacje znikają? Muszę je kupić od nowa?
    Nie. Aplikacje przypisują się do konta Microsoft. Oznacza to, że jeśli będziesz miał do jednego konta Microsoft przypisane np. 3 smartfony z Windows Phone to na wszystkich będziesz mógł zainstalować zakupione aplikacje. Oznacza to również, że po kupnie nowego telefonu z WP i przypisaniu go do tego samego konta Microsoft, będziesz miał na nim dostęp do zainstalowanych aplikacji.

Wyżej piszecie, że zakupione materiały są przypisane do konta Microsoft, a ja pomimo tego w Sklepie w zakupionych aplikacjach widzę przycisk "Kup" zamiast "Zainstaluj". Co jest nie tak?
    Po kliknięciu na "Kup" otrzymasz informację, że dana aplikacja/gra została już przez Ciebie zakupiona i wtedy dostępny będzie przycisk "Zainstaluj".

Jak rozwiązać problemy z płatnościami w sklepie?
    Jeśli podczas zakupów w Sklepie Windows Phone wystąpi błąd związany z płatnością, możesz spróbować go rozwiązać poprzez zmianę lub aktualizację metody płatności skojarzonej z Twoim kontem Microsoft. Aby to zrobić, wejdź na stronę serwisu płatniczego firmy Microsoft (https://commerce.microsoft.com), zaloguj się i kliknij Opcje płatności.

Kwestie związane z kontaktami

Czy mogę wyeksportować moje kontakty na kartę SIM?
    Nie ma takiej opcji w systemie (jest w azjatyckich wariantach oprogramowania).

Kontakty na koncie Microsoft
    Windows Phone umożliwia bardzo wygodne przechowywanie wszystkich kontaktów na koncie Microsoft. Tego typu kontakty są dostępne na stronie Outlook'a. Dzięki temu zachowamy nasze kontakty nawet jeśli zmienimy ROM, zrobimy hard reset, a nawet zmienimy telefon na inny. Wystarczy, że przy pierwszej konfiguracji podamy nasze konto Microsoft. Kontakty synchronizują się automatycznie.

Czemu kontakty zostały z duplikowane, potrojone albo i więcej?
    Czasami zdarza się taka sytuacja z różnych powodów (wielokrotny import kontaktów z sim, itp.). Aby tego uniknąć najlepiej zrobić sobie porządek w kontaktach z poziomu strony www ( contacts.live.com ). Znajdziemy tam takie przydatne opcje jak eksport (np. z gmaila), wyczyść kontakty (czyści duplikaty) oraz przywracanie usuniętych kontaktów.

Kwestie związane z Internetem

Uciekająca kasa z konta, duże rachunki – dlaczego???????
    Urządzenia działające pod kontrolą systemu Windows Phone to smartfony, a te mają do siebie to, że lubią się łączyć z Internetem, stąd uciekające pieniążki. Polecam korzystanie z pakietów internetowych "z lejkiem" (po przekroczeniu limitu nie potrąca nam kasy z konta, tylko aktywuje się tzw. lejek, czyli ograniczenie prędkości mobilnej transmisji danych)

Czy Windows Phone wymaga posiadania pakietu internetowego?
    Nie. Nic nie stoi na przeszkodzie aby wyłączyć transmisję danych mobilnych i korzystać tylko z połączenia WiFi.
    Nie mniej jednak, jeśli zależy nam na mobilności, warto wykupić pakiet internetu (najlepiej z "lejkiem") - są one coraz tańsze. Tutaj temat z dyskusją o ilości MB wykorzystywanych przez użytkowników WP.

Co zrobić żeby mój telefon nie łączył się z internetem? Wyłączanie transmisji danych mobilnych.
    Wchodzimy w Ustawienia -> Sieć komórkowa -> Transmisja danych ustawiamy na wyłączona

Nie mogę wysyłać i odbierać MMSów – dlaczego?
    Do prawidłowego działania MMSów jest wymagane włączenie transmisji danych przez sieć komórkową.

Czy da się udostępnić internet z telefonu do komputera przez WiFi?
    W większości modeli jest to możliwe. Ustawienia -> dostęp do internetu

Kwestie związane z personalizacją systemu

Czy można ustawić własny dźwięk jako dzwonek nadchodzącego połączenia?
    Tak. W tym poradniku jest wyjaśnione jak to zrobić. W Sklepie Windows Phone jest wiele aplikacji, które pozwalają w łatwy sposób to zrobić, np. "Twórca dzwonków" dla telefonów Nokia Lumia.

Telefon w trybie dzwonek+wibracje wibruje tylko na początku nadchodzącego połączenia. Czy to normalne?
    Tak, niestety. Nie ma możliwości ustawienia sygnalizacji połączenia ciągłą wibracją.

Czy mogę ustawić własny dźwięk jako dzwonek sms?
    Póki co nie jest to możliwe.

W powiadomieniu o nowej wiadomości sms jest wyświetlany fragment tej wiadomości. Czy da się to wyłączyć?
    Póki co nie jest to możliwe.

Jak ustawić dzwonek dla danego kontaktu?
    Wchodzimy do listy kontaktów, następnie w wybrany kontakt, wybieramy edycję. W polu 'dzwonek' wybieramy dźwięk dzwonka dla danego kontaktu.

Czy mogę ustawić inną wyszukiwarkę pod przyciskiem lupy?
    Niestety, nie.

Czy mogę dodawać własne akcenty kolorystyczne? Czy mogę ustawić inny kolor dla wybranego kafelka?
    Nie. Nie.

Czy można zmienić wielkość czcionki?
    Tak, ale tylko w Windows Phone 8. Wielkość czcionki możemy ustawić dla: kontaktów, wiadomości, emaili, rejestru połączeń i ekranu blokady.

Co jaki czas zmienia się tapeta Bing na ekranie blokady?
    Każdego dnia jest inna tapeta. Pamiętaj, że telefon musi mieć dostęp do internetu, aby pobrać aktualną tapetę.

Aplikacje, pliki, kopia zapasowa

Czy w Windows Phone jest menadżer plików?
    Nie. Windows Phone jest systemem zamkniętym, każda aplikacja pracuje w izolowanym środowisku, nie współdzieląc ze sobą plików, dzięki czemu po odinstalowaniu programu nie pozostają w systemie żadne śmieci, a bezpieczeństwo stoi na znacznie wyższym (niedostępnym dla Androida) poziomie. W takim przypadku menadżer plików nie ma zbytnio sensu.

Jak wysyłać pliki przez bluetooth?
    W przypadku plików multimedialnym i kontaktów mamy dostępną opcję "Udostępnij", opcja "Bluetooth" pojawia się w niej dopiero po aktywacji łączności BT w ustawieniach.

Czy można instalować aplikacje na karcie pamięci?
    Na obecną chwilę (20.02.2013) nie jest to możliwe. Nie wiadomo czy kiedykolwiek się to zmieni.

Dlaczego nie mogę zainstalować niektórych aplikacji/gier?
    Niektóre aplikacje i funkcje nie działają na telefonach z pamięcią RAM mniejszą niż 1 GB (telefony z Windows Phone 8) lub 512 MB (telefony z Windows Phone 7).

Inne

Problem z konfiguracją poczty wp.pl/onet.pl?

Ustawienia -> poczta+konta -> dodaj konto -> zaawansowane -> padalem mail i haslo -> internetowa poczta email

wp.pl:
    nazwa kona i nazwa użytkownika według upodobań
    serwer poczty przychodzącej: imap.wp.pl , typ: imap4, nazwa użytkownika: login z poczty
    serwer poczty wychodzącej: smtp.wp.pl,
    odznaczyć "serwer poczty wymaga uwierzytelnienia" i zaloguj.

onet.pl:
    nazwa kona i nazwa użytkownika według upodobań
    serwer poczty przychodzącej: imap.poczta.onet.pl , typ: imap, nazwa użytkownika: login z poczty (cały adres email)
    serwer poczty wychodzącej: smtp.poczta.onet.pl

porty:
    poczta wychodząca (SMTP): 587 (z SSLem 465)
    poczta przychodząca (imap):143 (z SSLem 993)

Kiedy mam wolny czas dodaje do FAQ nowe zagadnienia. Jest to poradnik dla nowych użytkowników, więc nie będę tu pisał porad typu "można, ale trzeba złamać telefon".

Najbardziej aktualna wersja poradnika znajduje się tutaj: http://windows-phone.pl/windows-phone-faq/

2. Piwa dr.chochel, darczan, Rogi, radarowy, prV and 7 others postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Nokia Lumia 620
    ROM
    1030.6407.1308.1
    Piwa (Postawione)
    56
    Piwa (Otrzymane)
    3
    Cytat Zamieszczone przez Artur Zobacz posta
    Czy można instalować aplikacje na karcie pamięci?
    Na obecną chwilę (20.02.2013) nie jest to możliwe. Mówi się, że nadchodząca aktualizacja ma to naprawić.
    To niezbyt fajnie... Pewnie po niespełna miesiącu, taki stan rzeczy nie zmienił się? Wiadomo coś na ten temat, kiedy może dojdzie taka opcja?

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    Możliwe, że nigdy nie dojdzie. Microsoft nie chce, żeby w łatwy sposób można było wyjąć pamięć na której są zapisane aplikacje i ich dane. Nie wiadomo, czy w ogóle będzie taka możliwość.

5. Piwa jojo87 postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Nokia Lumia 620
    ROM
    1030.6407.1308.1
    Piwa (Postawione)
    56
    Piwa (Otrzymane)
    3
    Szkoda. To w takim razie skąd takie doniesienia? Czyste spekulacje użytkowników czy może jednak jest w tym jakieś ziarno prawdy?

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    Stawiam na to, że to mrzonki ściętej głowy, czyli pocieszanie się na siłę użytkowników HTC 8S, który ma najmniejszą ilość wbudowanej pamięci ze smartfonów Wp8.

8. Piwa jojo87 postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Nokia Lumia 620
    ROM
    1030.6407.1308.1
    Piwa (Postawione)
    56
    Piwa (Otrzymane)
    3
    He, he. Dobrze im tak

Telefon
    Lumia 610
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Prawdę mówiąc bardzo przydatny temat.

Awatar adrianos12211

Telefon
    Sony Xperia Z3 D
    ROM
    8.1.1/4.4.2
    Piwa (Postawione)
    38
    Piwa (Otrzymane)
    31
    Jak przydatny to stawiać piwka,by spamu nie robić

Telefon
    Nokia Lumia 620
    ROM
    1030.6407.1308.1
    Piwa (Postawione)
    56
    Piwa (Otrzymane)
    3
    Artur, jest notka, że dzisiaj zaktualizowałeś FAQ. Tylko, że ten kto już wcześniej go przeczytał, to musi szukać nowej treści, która nie jest w żaden sposób oznaczona. Możesz w odpowiedzi informować o fakcie aktualizacji i o tym jakie pkt dodałeś/poprawiłeś? Taka mała-wielka prośba.

Notatka od administratora:
    Artur: Ok. Na przyszłość zadbam o odpowiednie oznaczenie nowych treści. Teraz dodałem punkty:
    Czy posiadanie konta Microsoft jest wymagane, aby korzystać z telefonu z Windows Phone?
    Czy można odłączyć telefon od konta Microsoft bez konieczności przywracania ustawień fabrycznych?
    Czy korzystanie ze Sklepu Windows Phone jest płatne?
    i rozdział Kwestie związane z kontaktami

Awatar Aoki

Telefon
    Nokia Lumia 610
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Bardzo dużo mi pomogliście Dziękuję
    Nokia Lumia 610

Problemy!!!

Telefon
    lumia 610
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Witam,

jestem użytkownikiem WM od niedawna, nie wiedziałem o takiej opcji. Dziękuję za pomoc.

Telefon
    Nokia Lumia 900
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    A co z kwestią fundamentalną jaką jest zestaw znaków w sms (zredukowany, żeby płacić 3 razy mniej). O ile w telefonach Nokii w ustawieniach jest dodatkowa grupa ustawień "Sieć" i da się to zrobić, o tyle w innych tego nie widziałem. Mam ten problem teraz w HTC 8S. Jakieś pomysły? Piszę tutaj, bo odpowiedź powinna od razu powędrować do FAQ

W innym wątku na tym forum - również brak.
    Ostatnio edytowane przez firefoxos ; 06-07-2013 o 11:37

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    Myślę o tym, żeby zrobić z tego tematu wpis-poradnik na główną. Macie jakieś propozycje kwestii, które można tutaj dodać? Najlepiej takie, które często przewijają się przez forum.

Oprócz tego co jest powyżej mam opracowaną jeszcze kopie zapasową. Kwestie synchronizacji z PC poprzez Aplikacji komputerowej Windows Phone poruszę w innym wątku.

Telefon
    Nokia Lumia 900
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Nieznane przez wiele osób funkcje np. kończenie aplikacji strzałką zamiast skrótem do menu głównego (co daje?), przewijanie filmików (nawet youtube!) i muzyki przez przytrzymanie "dalej" itp.
    Ostatnio edytowane przez Tahion ; 13-07-2013 o 10:09

Telefon
    Xperia L
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Mam konto Microsoft z regionem ustawionym na UK. Czy po połączeniu tego konta z WP nie będzie żadnych powikłań/problemów? (ustawiłem tak, żeby mieć dostęp do xbox live/GFWL, jeszcze nie było tego w Polsce)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)