Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Wątek: Dłuższa praca bateri?

Telefon
    Nokia Lumia 800
    ROM
    7.10.8862.144
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    0

Dłuższa praca bateri?

Witam was wszystkich serdecznie. Otóż mam nokie lumie 800 drugi dzień i wczoraj zauważyłem w informacji o bateri , że bateria na full naładowaniu bedzie mi trzymac 2dni i 22h , dzisiaj zauważyłem , że niestety tylko 1dzien i 15h (na full naładowaniu baterii). Gdzie moze tkwic problem? Macie jakies sposoby aby zwiekszyć prace baterii? Jestem bardzo zadowolony z tego telefony , ale irytuje mnie praca baterii , a bardzo bym chcial zeby trzymała dłużej.

Awatar mcmc

Telefon
    iP4
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    120
    Najdłużej będzie trzymała jeśli telefon będzie leżał nieużywany w szufladzie...

Tak na poważnie - najważniejsze, żeby wytrzymał od rana do wieczora. Taka cecha smaftfonów, że są energożerne.

Telefon
    Nokia Lumia 800
    ROM
    7.10.8862.144
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Czytałem gdzieś , że ktos zrobił aktualizacje baterii poprzez Zune i trzyma mu 4 dni. Czy to jest mozliwe?

Awatar mcmc

Telefon
    iP4
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    120
    Oczywiście. Jeśli bardzo mało używał.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Nie ma czegoś takiego jak aktualizacja baterii, przez kabelek nagle nie przybędzie jej pojemności

Telefon
    Nokia Lumia 800
    ROM
    7.10.8862.144
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    0
    A wiesz jak to zrobić ? Lub posiadasz jakis poradnik ?

---------- Post dodano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

A znasz jakiś sposób aby bateria dluzej pracowała? bo wczoraj wyswietlalo mi sie , ze bedzie trzymac 2 dni , a dzisiaj 1dzien i 15h

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    A ty myślisz że ile ci się wyświetli tyle powinno trzymać? To jest tymczasowy wskaźnik.
    Przykład:
    Po naładowaniu przez godzinę odpal 3G muzykę i jakąś grę pokaże ci się że baterii wystarczy na przykładowo 8 godzin. Niech telefon następną godzinę leży nieużywany i ten czas wzrośnie.

Tutaj chodzi o to jak się go używa, to co tam masz napisane to w przybliżeniu jedynie jest, więc najlepiej tym się nie przejmuj.
    I co do oszczędzania baterii to ja w l800 miałem ustawioną jasność na minimum i białe tło (bo mi się klawiatura bardziej podobała) i trzymała 2-3 dni. Ale ja bez żadnych kont pocztowych ani bez aktualizowania żadnych statusów.

8. Piwa rozek1233 postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Nokia Lumia 800
    ROM
    7.10.8862.144
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Ok. Dzięki Wielkie

Telefon
    LG E900
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    2
    rozek, cudów nie zdziałasz, ale mozna próbować prostych trików. Podstawa to dobra konfiguracja telefonu: podswietlenie ekranu z automata przelacz na niski/sredni, synchronizacje maili przelacz na reczna, czat na facebooku wylaczaj kiedy nie uzywasz, w ogole kiedy nie potrzebujesz wylaczaj transmije danych, nie przesadzaj z iloscia kafli na glownym, szczegolnie tych animowanych itp itd. Z innych ciekawostek, laduj telefon poprzez usb w komputerze, prad tam jest bardziej "przyjazny" baterii.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    dehacz chyba żartujesz. Z kompa jest inne napięcie ładowania. Nie ma transformatorka który jest w ładowarce i nie jest takie napięcie, jakiego potrzebuje bateria. Przez co baterii możesz niedoładowywać, albo przeładowywać i ją niszczyć. Do kompa nie podłączaj, jeśli tylko nie musisz.

Telefon
    LG E900
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    2
    Moze moje LG jest wyjatkowe, po nocce na usb przy kompie trzyma kilka godzin dluzej niz po nocce na ladowarce A sama bateria sie nie moze przeladowac gdyz iz telefon jest wyposazony w odpowiedni uklad kontrolujacy ladowanie

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Akurat kontrolowanie ładowania, to nie telefon, tylko bateria. Ona sama ma taki moduł, nie pozwalający jej rozładować, ani przeładować.

Ale i tak da się ją przeładować, przez zbyt długie ładowanie.

Ogólnie może napięcie na USB twojego kompa odpowiada napięciu ładowania baterii, ja nie wiem jak to jest.. ale wiem że takie podłączenie nie jest dobrym pomysłem.

Albo masz walnięta ładowarkę

Awatar mcmc

Telefon
    iP4
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    120
    No patrz Arkhan, znajomy swojego iP4 przez 2 lata ładował praktycznie tylko przez usb z kompa i bateria trzyma niewiele gorzej niż pierwszego miesiąca. Cud? Nie! Dużo zależy od modelu.
    Gdy miałem jeszcze Nokię E52 to raz jeden jedyny ją naładowałem przez USB. Zamiast 2h ładowała się 6h i telefon padł po 1,5 doby zamiast 12-14 dniach.

Telefon
    LG E900
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    2
    Po prostu slabszy prad jest lepszy dla akumulatorow. W lg modul chyba jest w telefonie, glowy nie dam, ale ktos tam ladnie to opisal w dziale lg na tym forum. A z tym przeladowaniem to przesadzasz, E51 nie raz pod ladowarka mialem po 5-6 dni w wakacje, lg kilka razy po 2-3 i zadnych anomalii nie zauwazylem Tak czy siak grunt to dobra konfiguracja

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Co do tego modułu, to nie ma tak że "w lg jest w telefonie" bo to jest moduł w baterii, bateria sama w sobie ma ten moduł. Dlatego nie można jej rozładować do zera, wtedy te moduły się wyłączają i bateria jest cegiełką.

mcmc może też pasował prąd.. sam nie wiem jak to działa. Ja mam 5 wejśc USB z płyty głównej i jedno jest oznaczone piorunkiem i służy do ładowania telefonów (tak wyczytałem) ale i tak nie śmiałbym podłączyć telefonu pod kompa, do ładowania.

dehacz dobra bateria ci się trafiła po prostu.. ale wątpię żeby po tygodniu ładowania wciąż była taka dobra.

Cytat Zamieszczone przez dehacz Zobacz posta
    lg kilka razy po 2-3 i zadnych anomalii nie zauwazylem
    Khy khy .. a w drugim temacie litania odnośnie trupa LG
    Ostatnio edytowane przez Arkhan ; 16-03-2013 o 12:45

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)