Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 38

Wątek: Kilka podstawowych spraw od żółtodzioba

Telefon
    Nokia Lumia 620
    ROM
    1030.6407.1308.1
    Piwa (Postawione)
    56
    Piwa (Otrzymane)
    3

Kilka podstawowych spraw od żółtodzioba

Kilka dni kupiłem kupiłem używaną (pół miesiąca) Lumię 620 na Allegro. Chciałbym zapytać się o kilka rzeczy.

1. Miałem dostać standardowy zestaw ale nie widzę nigdzie MicroSD. Nokia nie dawała w standardzie karty pamięci? W sumie to nie zależy aż tak bardzo mi na niej (mam swoją) ale pytam się z czystej ciekawości.
    2. Mam podane, że pamięć telefonu jest zajęta w 2,38 GB z 7,28 GB. Niczego do telefonu nie wrzucałem. To normalne czy mógłbym jakoś wyczyścić nieco te dane? Może jakiś grubszy reset?

Póki co nie mam w telefonie włożonej MicroSIM.

3. Jeśli ustawię tak:
    Ustawienia >> System >> Dostęp do internetu >> Wyłączony
    Ustawienia >> System >> Sieć komórkowa >> Transmisja danych >> Wyłączona
    to czy po włożeniu MicroSIM nie będzie mi ulatywała kasa z konta (połączenie z internetem itp.)? Muszę jeszcze gdzieś zmienić aby temu zapobiec?

Kilka pytań w związku z aktualizacją oprogramowania.

4. Zawsze w Nokiach soft sprawdzało się kodem *#0000#. Dlaczego mi ten kod nie działa?
    5. Gdzie mogę sprawdzić obecną wersję softu? Czy w:
    Ustawienia >> System >> Informacje >> Więcej informacji?
    6. Czytałem, że przy pomocy aplikacji Zune można aktualizować soft na komputerze. Ten program jednocześnie służy do wymiany danych. Jest aplikacja Nokia PC Suite, która jest do tego samego (ale oczywiście jest przeznaczona dla starszych Nokii), posiada także opcję aktualizacji softów. Sęk w tym, że jeśli używało się NPS do tego celu, to program lubił tracić połączenie z telefonem. Dlatego właśnie do aktualizacji softów zawsze polecałem używać Nokia Software Updater. Ale jak to jest z telefonami z Windows Phone, Zune spokojnie można używać do aktualizacji czy może lepiej skorzystać z innego programu (jeśli tak to jakiego)?
    7. Czy aktualizację można wykonać bez włożonej karty MicroSIM?
    8. Czy aktualizacja usunie prywatne dane (kontakty, ustawienia, itd.)?

Jeśli zapomniałem się o coś zapytać w sprawie w/w kwestii, a jest to ważna informacja, to prosiłbym od razu o napisanie tego.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    1. Nokia nie dawała do żadnej Lumii kart pamięci :/
    2. HR. Powinieneś wtedy mieć około 5 GB wolnego.
    3. Nie będzie ulatywała kasa, to wszystko co trzeba wyłączyć. PS. dostęp do internetu to funkcja routera Wifi
    4. Nie ma chyba żadnego takiego kodu dla Lumii
    5. Tak, w informacjach masz wszystkie dane nt wersji softu.
    6. Zune nie obsługuje WP 8. Podłącz telefon przez USB do kompa, pojawi ci się info żebyś zainstalował program o nazwie WIndows Phone.
    Aktualizacje możesz robić przez OTA, czyli odpalasz wifi i w ustawieniach włączasz sprawdzenie czy są dostępne aktualizacje A poza tym chyba przez ten program Windows Phone można aktualizować, ale nie mam pewności.
    7. Tak, można bez karty MicroSIM.
    8. Przez OTa, czyli w telefonie przez wifi nie usuwa nic, przez program WIndows Phone też nie powinno nic ci usunąć. Chyba że byś softa wgrywał, to wtedy jest full wipe, czyli wyczyszczenie pamięci.

3. Piwa jojo87 postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    1. Już od dawna panuje moda na skromne zestawy. Nokia karty pamięci nie daje.

2. Sprzedawca przez sprzedażą powinien wyczyścić telefon (przywrócić ust. fabryczne), widać ten od którego kupiłeś, o tym nie wiedział. Sam miałem podobną sytuację, kupiłem teoretycznie "nowy, nigdy nie używany telefon" z wieloma napisanymi przez około miesiąc + zalogowanym facebookiem. Dodałem mu posta na walla (z jego konta) z informacją, że chce zwrócić telefon, który mi sprzedał jako nowy nigdy nie używany. Dobra, odszedłem od tematu. Ustawienia -> informacje -> reset i zaloguj się przy pierwszym uruchomieniu na swoje konto Microsoft.

3. Odpowiedź masz w FAQ Windows Phone. "Ustawienia >> System >> Dostęp do internetu >> Wyłączony" to jest udostępnianie internetu przez wifi, czyli tak jakbyś zrobił z internetu router. Druga opcja to ta, która służy do wyłączenia transferu danych mobilnych.

4. Bo to nie symbian, to Windows Phone. Tutaj ustawienia -> informacje.

5. j/w

6. Zune służy do obsługi WP7. Tutaj masz WP8. Aktualizacje są dostarczane OTA (over-the-air), czyli z poziomu telefonu.

7. Tak

8. Czytaj FAQ WIndows Phone. Sama aktualizacja nie usuwa tych danych. Poza tym po przypisaniu do telefonu konta Microsoft kontakty są z nim synchronizowane.

W razie kolejnych pytań pisz nowy post w tym temacie

5. Piwa jojo87 postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Nokia Lumia 620
    ROM
    1030.6407.1308.1
    Piwa (Postawione)
    56
    Piwa (Otrzymane)
    3
    9. OK, czyli już wiem skąd wziąć program do aktualizowania softa. Ale czy aktualizacja z poziomu telefonu jest dobra? Z praktyki wiem, że na Symbianie (a konkretniej na Nokii 5800 XM) instaluje się jedynie nakładkę. Skorzystałem z tej opcji 2 razy kiedy nie miałem już kabla USB. Kiedy go kupiłem, po podłączeniu telefonu do komputera via kabel, Nokia PC Suite wykryło mi starszy soft i zasugerowało aktualizację (tak jakbym w ogóle nie korzystał z Firmware Over The Air i to dwukrotnie).
    10. Ile zajmuje (+/-) aktualizacja dla Lumii 620 albo innych modeli z WP 8? Dla przykładu w Nokii 5310 XM było to ok. 50 MB, a dla 5800 XM - ponad 100 MB. A tymczasem w Nokiach z WP 8?

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Aktualizacja tylko z poziomu telefonu, przez ten program jednak się nie da. (Info od Artura)

I nie porównuj Symbiana do WP :p

Mi ściągało około 300-400 mb, a miałem pierwszą wersję softu z jaką wyszła l820. 4 aktualizacje były.

8. Piwa jojo87 postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    jojo87, nie ma programu do aktualizowania softa, soft aktualizujesz z poziomu telefonu (ustawienia -> aktualizacja). Nie porównuj Windows Phone do symbiana, to lata świetlne różnicy. Aktualizacja z poziomu telefonu jest dobra.

10. Piwa jojo87 postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Nokia Lumia 620
    ROM
    1030.6407.1308.1
    Piwa (Postawione)
    56
    Piwa (Otrzymane)
    3
    11. U mnie w telefonie mam soft 1030.5603.1304.0001. Jego Product Code to 059S044. W NaviFirmie widzę, że dla tego PC jest dostępny soft 1030.6407.1308.0001, a tymczasem telefon nie widzi nowszego softu. Dlaczego? To przez to, że nie mam karty MicroSIM w telefonie?
    Ostatnio edytowane przez jojo87 ; 21-03-2013 o 14:01

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    To przez to, że softy często najpierw trafiają na serwery Nokii (navifirm), a dopiero później do oficjalnych kanałów dystrybucji.

13. Piwa jojo87 postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Nokia Lumia 620
    ROM
    1030.6407.1308.1
    Piwa (Postawione)
    56
    Piwa (Otrzymane)
    3
    12. Klawiaturę nastawiłem na polski, ale jak napisać polskie litery?
    13. Jeśli napiszę "slon" to telefon tylko podpowie mi "słoń" a poprawione słowo muszę sam wybrać. Można zrobić tak aby telefon automatycznie poprawił wyraz?
    14. Jeśli w wyrazie zamiast litery podam jakąś sąsiadującą literę, to telefon może to automatycznie poprawić? Przykład: "forun" zamiast "forum".
    15. Jak wyłączyć wibrowanie telefonu po naciśnięciu na jeden z trzech dotykowych przycisków u dole?
    16. Jak szybciej zamykać aplikacje? Na przykład, jak w przeglądarce obejrzę kilka stron spod jednej karty to ciągle muszę przewijać na poprzednią aby móc w końcu zamknąć całą przeglądarkę. Spod "..." nie mam opcji zamknięcia aplikacji.

Telefon
    L820
    ROM
    1232.5957.1308.8
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    14
    12. Żeby napisać literę "ą" należy przytrzymać "a". Po wysunięciu się dostępnych liter wybrać "ą". Analogicznie jest z innymi literami ("e" -> "ę")
    13. Raczej nie ma takiej opcji, żeby telefon automatycznie dodał ogonki do wszystkich wyrazów.
    14. Poprawia drobne literówki
    15. Szczerze mówiąc, nigdy nie miałem zamiaru tego wyłączać, więc nie wiem czy jest taka możliwość (stawiam, że nie ma)
    16. Nie ma możliwości szybkiego zamykania aplikacji. Jedynie można przeklikać kilka(naście) razy klawisz wstecz. Uważam jednak, że nie ma sensu tego robić, ponieważ te aplikacje są zamrażane i nie spowalniają pracy systemu.

16. Piwa jojo87 postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    16. w przypadku przeglądarki możesz wejść w "karty" i zamknąć kartę

18. Piwa jojo87 postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Nokia Lumia 620
    ROM
    1030.6407.1308.1
    Piwa (Postawione)
    56
    Piwa (Otrzymane)
    3
    Artur, może wiesz czy można wyłączyć wibrację po naciśnięciu przycisków dotykowych u dołu telefonu?

Nowe pytanie:
    17. Czy można podpiąć włączenie WiFi i Bluetooth na ekranie startowym?

Zbanowany
    Telefon
    samsung
    Piwa (Postawione)
    51
    Piwa (Otrzymane)
    24
    kurde masz telefon w ręce i nie potrafisz go obsługiwać? Kup w takim razie 3310 skoro przerasta Cie taka lumia

Telefon
    8S
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    3

RE: Kilka podstawowych spraw od żółtodzioba

Jojo, masz telefon to go poznawaj. Szukaj w menu, klikaj i sprawdzaj co się dzieje. Lumia nie gryzie i w pysk też nie da. Nie zamykaj aplikacji i zmień taryfę na taką z internetem. Jak będzie aktualizacja to telefon sam ci o tym powie. Jak czegoś brakuje, korzystaj ze sklepu z aplikacjami.

Telefon
    Nokia Lumia 620
    ROM
    1030.6407.1308.1
    Piwa (Postawione)
    56
    Piwa (Otrzymane)
    3
    Ludzie, po co te nerwy i złośliwości (szczególnie Ty wojteki). Proszę sobie wyobrazić, że przekopałem opcje i nic takiego nie znalazłem. A zapytałem się bo może jednak coś ominąłem albo jest jakiś inny sposób na dodanie takiej opcji (może instalacja aplikacji z marketu).

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)