Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Kilka pytań

Telefon
    HTC 8S
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    0

Kilka pytań

Witam. Ostatnio przerzuciłem się z Androida na WP8. Podoba mi się, fajny system mam tylko parę pytań początkującego:

1. Czy można wgrać jakiś inny odtwarzacz video, muzyki? Tak tylko pytam, ten oryginalny jest jak najbardziej wystarczający dla mnie...
    2. Czy można zmienić kolor kafelków programów ale nie na pulpicie tylko na liście programów? Np. taki Translator ma niebieską ikonę a w sklepie ma zieloną?
    3. Czy można jakos poszeregować programy na liście czy mogą być tylko alfabetycznie?
    4. Mam ustawiony ekran blokady Bing ale tapeta mi się nie odświeża, a powinna chyba...
    5. Czy system obsługuje Gify? Coś słyszałem ale to chyba ma być w formie aktualizacji Rozumiem że jeszcze jej nie ma?
    6. Po wejściu w zdjęcia w tle i na kafelku wyświetlają się losowe zdjęcia, czy można ustawić żeby wyświetlały się zdjęcia tylko z jakiegoś albumu, bo z tego co widzę jest możliwość albo jedno określone zdjęcie albo wszystkie losowo?
    7. Niby nic ale po wejściu w muzykę i przejściu na ekran aplikacje wyświetlają się 2 programy: YouTube i SoundHound, mam też zainstalowanego Shazam ale go tam nie ma, można go tam umieścić?
    8. Czy do Youtube używacie jakiejś aplikacji czy tylko tej od Microsoftu która przenosi nas na stronę?
    9. Nie wiem czemu ale jak wchodzę w Internet Explorer i google.pl to nie mogę się zalogowac. Klikam zaloguj, wpisuje dane, odswieza się i nic, wraca na główną stronę tak jakbym nie był zalogowany... czyściłem ciasteczka...
    10. Tu miało coś być ale zapomniałem

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    1. Jest kilka w Sklepie, ale nie ma możliwości ustawienia ich jako domyślny odtwarzacz.
    2. Nie można.
    3. Tylko alfabetycznie.
    4. Zmieni się - cierpliwości. Wymagane podłączenie do sieci.
    5. Póki co nie.
    6. Sam sobie odpowiedziałeś
    7. Wyświetlają się tam tylko aplikacje posiadające integracje z hubem muzyka. Widocznie Twórcy Shazam uznali, że takowej nie trzeba. U mnie mam: vevo, metrotube, spotify, nokia muzyka
    8. Polecam zajrzeć do sklepu, jest tam dużo appek. Sam używam metrotube - imo najlepsza.
    9. to samo u mnie. google nie lubi się z microsoftem.
    10. jak sobie jakieś przypomnisz - pisz

3. Piwa ma_ko postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Nokia Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    W sumie ostatnio nasunęło mi się jedno pytanie a chyba dobrze będzie pasować do tego tematu - czy można zakupić aplikację bez pobierania jej na telefon? Chciałbym kupić kilka pozycji z promocji EA ale nie chcę za bardzo zaśmiecać fona (Inne już mi do 5Gb dobijają) zanim nie dostanę kolejnej aktualizacji softu co by ten folder opróżnić...

Telefon
    L820
    ROM
    1232.5957.1308.8
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    14
    6. Te zdjęcia, które chcesz aby się wyświetlały ustaw jako "ulubione".

6. Piwa ma_ko postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    HTC 8S
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Juz wszystko wiem, ale jesli można to chciałbym zostawić temat bo a nuż mi się coś przypomni

1. Mam jeszcze 3 pytanka: Jak działa, lub nie działa wyszukiwarka w sklepie, szukałem aplikacji wyślij do i nie mogłem jej znależć, chyba że nie jest ona na mój telefon, ale to nie tylko to, bo szukałem tez innych wpisywałem dokładna nazwę i nic, a jak wszedłem przez link z przglądarki w telefonie to się pokazała i mogłem zainstalować...
    2. Czy jest tu jakiś serwer multimediów, czy program do tego? Działający z PS3?
    3.Nie mozna instalować gier i aplikacji na karcie pamięci tak? Czyli mając 1GB wolnego w telefonie w gry typu NFS czy Miror's Edge sobie nie pogram? Myślicie że instalacja na karcie pamięci będzie możliwa w przyszłych wersjach systemu?
    Ostatnio edytowane przez ma_ko ; 31-03-2013 o 09:24

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    1. Wyszukiwarka ma swoje kaprysy. Czasami nie wyszukuje, czasami trzeba wpisać angielską nazwę. Przez link/kod qr zawsze pójdzie.

2. Póki co nie ma.

3. Mirror's Edge powinno się zmieścić. Co do instalacji aplikacji/gier na karcie pamięci zdania są podzielone, a oficjalnego stanowiska Microsoftu brak. W tej chwili najbardziej 'kulawe' modele to HTC 8S i Huawei Ascend W1 - tylko one mają 4 GB pamięci wbudowanej, z czego dla użytkownika dostępne są tylko 2 GB. Z kolei z zachowania Nokii (bliski partner MS, nawet w najtańszych modelach dają 8 GB) i polityki Microsoftu (Windows Phone zamkniętym systemem) można wywnioskować, że nie będzie możliwości instalacji aplikacji/gier na karcie pamięci. Byłoby to mało bezpieczne rozwiązanie, ponieważ kartę z danymi aplikacji byłoby można w każdej chwili wyjąć, co nie idzie w parze z polityką systemu. Dlatego też jeśli ktoś u nas pyta jaki model wybrać to odradzamy te z małą ilością pamięci.

9. Piwa ma_ko postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Nokia Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Up
    Czy jest możliwość zakupu aplikacji bez jednoczesnego instalowania ich na telefonie?

Telefon
    L920
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Usunąłem zdjęcia z telefonu i SkyDrive, jednak ciągle pokazuje je w galerii jako przekazane do SkyDrive. Chociaż nie można ich przeglądać, bo pokazuje, że folder jest pusty albo błąd połączenia. Da się to jakoś usunąć?

Edit:

Jednak zniknęły same po jakimś czasie klikania tu i tam.

Telefon
    L820
    ROM
    1232.5957.1308.8
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    14
    Co do zakupu aplikacji bez instalacji to z poziomu telefonu się nie da. No chyba, że po zakupie anulujesz pobieranie. Z poziomu przeglądarki można.

Awatar Bieniu

Telefon
    HTC WP 8S
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1

Odp: Kilka pytań

Podepnę się do tematu z moimi pytaniami.
    1. Czy WP8 obsługuje USB Host i które telefony z tym systemem mają tą funkcję?
    2. Czy jest możliwe postawienie na telefonie serwera ftp i za jego pomocą wymiana plików między telefonem, a komputerem?

Telefon
    HTC 8S
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Jeszcze raz ja

1. Czy można usunać historie w galerii (ostatnio odtwarzane video i muzyke)?
    2. Czy można połączyć kontakty moje prywatne z karty SIM (nry telefonów) z kontaktami z facebooka? W kontaktach wyświetlaja mi się 2 kontakty np Imie a pod spodem Imię i Nazwisko mimo że to ta sama osoba...
    3. Nie wiem czemu ale nie mogę pisać z telefonu na forum, jak klikam okno do pisania to pojawia mi się klawiatura i znika po sekundzie... Ale jak np kliknę w okienko do zalogowania czy wpisania nazwy tematu to jest ok tylko tak jakby tam gdzie jest dużo miejsca do wpisania czegokolwiek to klawiatura znika, chociaż kursor dalej miga...

Dziękuję za odpowiedzi

Telefon
    L820
    ROM
    1232.5957.1308.8
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    14
    @Bieniu. Niestety nie odpowiem na te pytania bo nie robiłem takich rzeczy... Ale co do drugiego pytania to nie wystarczy Skydrive?

@ma_ko
    1. nie da się (a jeśli się mylę to chętnie chciałbym się dowiedzieć jak to zrobić).
    2. można połączyć. Wejdź w spis kontaktów, kliknij na kontakt, który chcesz połączyć i wybierz "połącz" z dolnego menu - symbol łańcucha. Gdy kontakty nazywają się podobnie to telefon sam zaproponuje z kim powiązać. Oczywiście można również wybrać ręcznie. Tak samo można połączyć kontakty ze skype.
    3. w tej sprawie chyba nic nie poradzisz. Też tak mam. Pewnie IE niezbyt lubi się z tym forum.

Awatar Bieniu

Telefon
    HTC WP 8S
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1

Odp: Kilka pytań

@rogerrogi Moim zdaniem całkowicie nie ma sensu wrzucać coś na SkyDrive by potem ściągać to na telefon jak można szybko po sieci lokalnej wrzucić to poprzez ftp. Jestem prostym człowiekiem i preferuje proste rozwiązania ;-) Pytanie czy twórcy WP8 byli na tyle prości co ja i dali taką możliwość?

17. Piwa Tahion postawil(li) piwo za ten post

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)