Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 27

Wątek: Dowód zakupu telefonu a gwarancja producenta.

Awatar aslan

Telefon
    L925
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    1

Dowód zakupu telefonu a gwarancja producenta.

Witajcie,

znalazłem na allegro jedną taką ofertę z L920. Sprzedający podaje, że telefon pochodzi ze salonu sieci Plus, a do sprzedawanego zestawu dołączony zostanie dowód zakupu (wystawiony przez operatora) w postaci kopii oryginału (ponieważ oryginał zostaje "u nich w księgowości").
    Zastanawiam się czy kopia dowodu zakupu będzie akceptowana przez Nokia Care w przypadku ewentualnego oddania urządzenia na gwarancję? Zawsze miałem oryginał, który kserowano, a tutaj jakoś nie jestem pewien.

Awatar CODER_BEST

Telefon
    610/710/800/920
    ROM
    WP7.8 / WP8 GDR3
    Piwa (Postawione)
    119
    Piwa (Otrzymane)
    67
    Uważaj bo ludzie robią tak.

Biorą abonament za 200zł czy 100zł. Dostaja telefon za 1zł taką lumie 920 a potem szybko na sprzedaż zarabia na niej sporo a potem nie opłaca abonamentu. A co się dzieje w daljesz kolejności? Zabierają lumi telefon a kto ma telefon? Ty więc zabierają go tobie a jak ci się coś nie podoba to możesz go pozwać do sądu.

Więc jeśli masz jakie kolwiek wątpliwości lepiej się wstrzymać i nie lecieć na okazję bo tam można najczęściej na takie coś trafić.

A co do gwarancji. To dowód zakupu orygianlny przynajmniej jak ja oddawałem do operatora.

Zbanowany
    Telefon
    samsung
    Piwa (Postawione)
    51
    Piwa (Otrzymane)
    24
    Coder nie moga mu zabrac telefonu. Operator to nie firma windykacyjna. Operator co najwyzej moze odsprzedac dlug firmie windykacyjnej lub komornik moze wejsc na pensje lub wykonac egzekucje dlugu, ktory nastapil z powodu rozwiazania umowy i pokrycia kary, ale nie moze zabrac telefonu od tak bo tego tylko po prostu chce. Sytuacja bardzo podbna uslyszana od znajomego. Oddal telefon na gawarncje chociaz jego poprzedni wlasciciel nie placil abo. Telefon oczywiscie normalnie odebral od operatora po naprawie gwarancyjnej.

Awatar aslan

Telefon
    L925
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    1
    to ja chyba zaczekam aż niebieska albo szara 920-stka będzie w Polsce...
    Poza tym, panowie, trochę schodzimy z tematu. Chodzi o ksero dowodu zakupu, a ściganie kogoś za telefon to już raczej marginesowa sprawa

Zbanowany
    Telefon
    samsung
    Piwa (Postawione)
    51
    Piwa (Otrzymane)
    24
    Sorry aslan, ze taki ot powstal w Twoim temacie, ale nie potrzebnie mod wprowadza w blad, a lepiej takie cos wyjasnic niz ktos pozniej przeczyta i w to uwierzy... :/

6. Piwa Tahion postawil(li) piwo za ten post
    Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18
    Cytat Zamieszczone przez CODER_BEST Zobacz posta
    A co do gwarancji. To dowód zakupu orygianlny przynajmniej jak ja oddawałem do operatora.
    Ja zawsze oddaje z kopią.

@wojteki Racja takie sprawy lepiej wyjaśnić. Tym bardziej, że odpowiedź jest śmieszna.
    Sent from my Laptok by Dell using Opera and Internet via Router - Po resztę zbędnych informacji pisać na Priv. (wersja windy, moc zasilacza, wielkość ekranu, odległość od okna itp)

Awatar mcmc

Telefon
    iP4
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    120
    Dokładnie.
    Coder, z całym szacunkiem, ale tutaj wypisujesz głupoty.

Awatar aslan

Telefon
    L925
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Cytat Zamieszczone przez Tahion Zobacz posta
    Ja zawsze oddaje z kopią.
    o..to mnie nieco ucieszyło. Sęk w tym, że po kontakcie ze sprzedawcą na Allegro (100% pozytywnych komentarzy) trochę mnie to zdziwiło, gdy na pytanie o kopię dowodu zakupu odpowiedź brzmiała: "bo oryginał idzie do naszej ksiegowości". Nie rozumiem dlaczego nie zachowają dla siebie kopii, skoro po ewentualnej transakcji telefonu i tak już u nich nie będzie.

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18
    Ja dokładnie tak samo robię Oryginał jedzie do firmy księgowej. A kopię zostawiam sobie. Nigdy nie miałem problemu.
    Sent from my Laptok by Dell using Opera and Internet via Router - Po resztę zbędnych informacji pisać na Priv. (wersja windy, moc zasilacza, wielkość ekranu, odległość od okna itp)

Awatar CODER_BEST

Telefon
    610/710/800/920
    ROM
    WP7.8 / WP8 GDR3
    Piwa (Postawione)
    119
    Piwa (Otrzymane)
    67
    Cytat Zamieszczone przez wojteki Zobacz posta
    Coder nie moga mu zabrac telefonu. Operator to nie firma windykacyjna. Operator co najwyzej moze odsprzedac dlug firmie windykacyjnej lub komornik moze wejsc na pensje lub wykonac egzekucje dlugu, ktory nastapil z powodu rozwiazania umowy i pokrycia kary, ale nie moze zabrac telefonu od tak bo tego tylko po prostu chce. Sytuacja bardzo podbna uslyszana od znajomego. Oddal telefon na gawarncje chociaz jego poprzedni wlasciciel nie placil abo. Telefon oczywiscie normalnie odebral od operatora po naprawie gwarancyjnej.
    Napiszę krótko, znajomy pracuje w komendzie i tak właśnie jest. Ludzie biorą umowy, sprzedają telefon w komisie ty telefon kupujesz a potem jak koleś nie płaci Abo to telefon się zabiera. Właśnie tobie. I takich przypadków jest cała masa więc wiem co pisze. Dlatego zawsze wystrzega się komisów i allegro bo ma z powodu takich ludzi masę papierkowej roboty. A no i zabierają dlatego bo przedmiot pochodzi z przestępstwa Więc dobrze pisałem bo wiem co pisze

PS: Robią tak najczęściej biedne osoby, zawierają umową biorą iPhona za 100zł sprzedają w komisie za 1000zł i tyle.

Telefon
    Nokia Lumia 920
    ROM
    Black
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Cytat Zamieszczone przez CODER_BEST Zobacz posta

PS: Robią tak najczęściej biedne osoby, zawierają umową biorą iPhona za 100zł sprzedają w komisie za 1000zł i tyle.
    Powiedz mi gdzie można kupić w abonamencie Iphon-a za 100 zł dla osób indywidualnych a jutro idę i go kupuję.

Zbanowany
    Telefon
    samsung
    Piwa (Postawione)
    51
    Piwa (Otrzymane)
    24
    Operator zabiera mi telefon odrazu skladam zawiadomienie o kradziezy telefonu proste. Poza tym o jakim przestepstwie dokladnie piszesz jezeli moglbys rozwinac bo to, ze ktos wzial telefon, nie placi rachunkow abonamentowych to policja ma gleboko w 4 literach bo co ich to? Jedynie moga o wyludzenie oskarzyc, ale oskarzyc, a udowodnic to dwie rozne rzeczy (Jezeli sie myle to Obeebok mnie poprawi w tej kwestii).

Awatar aslan

Telefon
    L925
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    1
    teraz łapiecie się już za słówka, a nie o tym temat. Podkreślam po raz kolejny
    Tahion, dzięki za odpowiedź (takiej oczekiwałem). Czyli pokazuję kopię i gitara. Hm.. no to czas pomyśleć poważnie o tej aukcji.

Awatar CODER_BEST

Telefon
    610/710/800/920
    ROM
    WP7.8 / WP8 GDR3
    Piwa (Postawione)
    119
    Piwa (Otrzymane)
    67
    Aby dokończyć już. Policja bez zgłoszenia nic z własnej woli nie zrobi. To Operator zgłasza wyłudzenie telefonu. I właśnie na tej podstawie telefon pochodzi z przestępstwa i się go zabiera. A ty jak chcesz odzyskać pieniądze musisz pozwać tego od kogo go kupiłeś na drodze cywilnej.

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18
    Wystarczy OT Nie to jest przedmiotem wątku.

---------- Post dodano o 00:14 ---------- Poprzedni post napisano o 00:04 ----------

Cytat Zamieszczone przez aslan Zobacz posta
    teraz łapiecie się już za słówka, a nie o tym temat. Podkreślam po raz kolejny
    Tahion, dzięki za odpowiedź (takiej oczekiwałem). Czyli pokazuję kopię i gitara. Hm.. no to czas pomyśleć poważnie o tej aukcji.
    Tylko wiesz w razie czego ja mam oryginał jakby co. Tylko ciężko się do niego dostać .

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)