Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: HTC Radar - Wgranie nieoficjalnego oprogramowania

Telefon
    HTC Radar
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

HTC Radar - Wgranie nieoficjalnego oprogramowania

Witam, trochę grzebałem po forum jednak nie udało mi się tego znaleźć - jak wgrać modyfikowane oprogramowanie? Czy wiąże się to z ryzykiem? Co jak będą oficjalne upgrade-y?

Przeczytałem w instrukcji do jednego z "romów", że trzeba mieć flashowane hspl oraz spl.

No i na końcu - jakie oprogramowanie się poleca, mnie zaciekawił dynamics. (;

Telefon
    HTC Radar
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Podpinam się pod temat, można wgrać 7.8 WP?

Telefon
    TG01,HD2,Mozart
    ROM
    VDG v2.30
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    6
    jak wgrać modyfikowane oprogramowanie?
    Nie bądź leniwy, użyj Google. W sieci jest pełno opisów jak zacząć i czym modyfikowane systemy różnią się od oryginalnych.

Czy wiąże się to z ryzykiem?
    Tak wiąże się to z takim ryzykiem, że jeśli zrobisz coś nie tak przy wgrywaniu HSPL to uceglisz telefon. Uratuje go jedynie podpięcie się JTAG'iem bezpośrednio do płyty głównej i wgranie odpowiednich obszarów pamięci.

Co jak będą oficjalne upgrade-y?
    Wtedy dostaniesz informację aby zaktualizować telefon Ale nie licz na to, że 7.10.8862 dostanie update

Przeczytałem w instrukcji do jednego z "romów", że trzeba mieć flashowane hspl oraz spl.
    Widzę, że coś tam koledze świta Proponuję zacząć od tego co to jest SPL, do czego służy, jakie pełni funkcje, a także dlaczego należy wgrywać HSPL lub RSPL.

Oryginalnie w telefonie znajduje się Second Program Loader, w skrócie SPL, znany także pod nazwą OSPL (Original SPL). To dzięki niemu możemy wgrać Radio , zmienić OS oraz uruchomić go. Dodatkowo SPL wykonuje szereg innych czynności, np. ustawia różne flagi , które mogą sterować pracą systemu, a także kontroluje niektóre operacje, które wykonywane są pomiędzy oprogramowaniem i sprzętem urządzenia.

Wgrywanie ROM'u odbywa się w 2 etapach. Najpierw SPL sprawdza czy oprogramowanie jest zgodne z urządzeniem. Jeśli weryfikacja przebiegła pomyślnie zostaje uruchomiony drugi etap, w którym SPL sprawdza blok po bloku czy ROM jest podpisany przy użyciu zaufanych certyfikatów. Gdy dany fragment ROM'u jest zgodny z wymaganiami SPL'a to zostaje on zapisany w pamięci NAND. Jeśli natomiast ROM w ogóle nie został podpisany, w którymś miejscu brakuje podpisu lub nawet jeśli ROM posiada podpis ale nie jest on rozpoznawany jako zaufany, dalsza praca zostanie przerwana, a użytkownik na komputerze otrzyma informację o niepowodzeniu.

Modyfikowane oprogramowanie nie posiada w/w podpisów, wiec próba przesłania czegokolwiek niezgodnego z zabezpieczeniami SPL'a zakończy się niepowodzeniem już na samym początku. Aby móc przesłać zmodyfikowane oprogramowanie do pamięci urządzenia trzeba podpisać ROM certyfikatem uważanym za zaufany lub wyłączyć/usunąć zabezpieczenia programu lądującego.

Z pomocą przychodzi HSPL (Hard SPL) i RSPL (Reloaded SPL). Jest to zmodyfikowany oryginalny SPL, w którym zostały wyłączone wszelkie zabezpieczenia. Dzięki temu można wgrać każdy ROM przeznaczony dla danego urządzenia.

Różnica pomiędzy HSPL, a RSPL jest tylko jedna. HSPL zapisywany jest w pamięci urządzenia i na
    stałe zastępuje oryginalny SPL. RSPL natomiast zostaje zapisany w pamięci RAM. Pozwala on tylko na jednorazowe wgranie dowolnego ROM'u. W momencie wykonania restartu zostaje skasowany. Oryginalny SPL cały czas pozostaje w pamięci urządzenia.

No i na końcu - jakie oprogramowanie się poleca, mnie zaciekawił dynamics. (;
    Każdy ROM trzeba przetestować samemu i dobrać odpowiednią wersję dla siebie .
    Ostatnio edytowane przez wojtasxda ; 05-12-2013 o 05:51
    Naprawiam uszkodzonego boot'a i ściągam simlocki, oferta dla ponad 550 urządzeń, wiecej info na PW

Telefon
    HTC Radar
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Człowiek uczy się całe życie...teraz już wiem, że takich informacjiwpd szukać w internecie, a nie ma forum poświęconemu temu systemowi. Dziękuję!

Telefon
    htc radar c110e
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    witam.moze tutaj znajde pomoc.potrzebuje zgrac,przeniesc smsy z radara na cos zewnetrznego ale kompletnie nie wiem jak to zrobic.szukam i szukam i nic.pomocy

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)