Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 34

Wątek: Laptop do pracy/gier.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Byłem wczoraj w RTV euro AGD (bo u nas nie ma raczej zbyt wielu sklepów z laptopami) to dowiedziałem się że nie można zmieniać podzespołów. :/

Surprajs, muszę dodać parę wydatków do kasy z unii, co oznacza obniżenie ceny laptopa do ok. 5 tysięcy..

Wygląda na to że kupię coś z MSI, nie widzę innej możliwości w tej cenie..

Czy jakiekolwiek laptopy poza DELL Alienware mają dedykowane karty dźwiękowe?

EDIT.

Jednak MSI odpada ze względu na kompletnie niepochlebne recenzje co do jakości wykonania i podatności na uszkodzenia.
    Ostatnio edytowane przez Arkhan ; 24-04-2013 o 16:09

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    http://allegro.pl/xnote-p370em-i7-36...182744067.html

karta dźwiękowa: CREATIVE SOUNDBLASTER AUDIGY X-FI MB2
    Po opiniach widzę że ten laptop oferuje bardzo dobrą jakość dźwięku

Wreszcie znalazłem! Sądzę że ten laptop będzie najlepszy, czytałem recenzje i jest raczej chwalony, do tego dzięki trzem wiatraczkom nie grzeje się zbytnio.

PS. post pod postem bo przy edycji data się nie odświeża i mój temat zaginąłby w gąszczu innych tematów, a bardzo oczekuję opinii innych na ten temat

Telefon
    Lumia 620
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    23
    No słyszałem, że są dobre + do tego samo montowanie wylotów z tyłu lapka świadczy o dobrej konstrukcji oraz aby przy ogromnej pracy się nie grzał Jedyną wadą (jak dla mnie) jest Radeon...powiem szczerze, że bądź co bądź ale nie ufam Radkom + wszystkie z jakimi się spotkałem się pieprzyły + nowsze gry działają itd ale jakimś dziwnym cudem nagle wychodzą łatki...tylko do kompów z Radkiem, a bo to jakieś 'artefakty', a to coś innego itd. Poza tym dużo jeszcze innych rzeczy mam na te całe Radki Te najnowsze modele i z górnej półki oczywiście mają się nijak do tych z dolnych więc to co mówię może akurat nie mieć nic wspólnego ale powinienem mieć 'etykietę na czole' z napisem 'Anty-Radek' Wiem, że nie wszystkie ale jestem straaasznie przeciwny Radeonom i stąd moja opinia (przynajmniej będziesz miał podzielone zdanie, a nie albo same pozytywy, albo same negatywy haha). No ale tak ogólnie poza tym (zmieniłbym tego Radka w cholerę ) to świetny wybór i teraz albo wybierzesz sobie Aliena - fajny design, na pewno niezawodny bo każdy chwali, albo tego Note-a...nie jestem w stanie powiedzieć nić więcej bo to już od Ciebie zależy czym się kierujesz i na co patrzysz i moja rada - bierz tego, do którego masz większe przekonanie...nie będziesz później się zastanawiał czy dobrze zrobiłeś itd, tylko będziesz zadowolony

sorka za to o Radku ale jestem mega super hiper big anty radeonman xd Tak już mam i nic nie może mnie przekonać, nawet testy itd

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    To tylko ta jedna kombinacja ma Radeona, są też Nvidia GeForce To tylko mój wybór czy wybiorę kombinację z Radeonem czy z GeForcem. Nawet widzę że GeForce są chyba tańsze, muszę jeszcze popatrzeć na różnice w wydajności który wybrać, bo we wszystkich jest ten sam proc Intel i7 3630QM

Osobiście mam teraz radeona i nie narzekam ani na wydajność ani na żadne techniczne problemy, ale to w stacjonarnym pc więc nie wiem jak sytuacja ma się w laptokach.
    Raczej tego Alienware nie kupię, bo jednak muszę ograniczyć budżet do 5-6 tysięcy, a alieny warte uwagi zaczynają się od około 7 tysięcy.

Zastanawiam się czy warto brać z systemem, skoro mam na płytce własny system.. ale właściwie oryginalny to oryginalny, bez strachu.

Więc tą jedyną wadę można wyeliminować poprzez kliknięcie "Kup Teraz" na aukcji obok.. nawet gdzie cena jest niższa o 600 zł o.O

http://allegro.pl/listing/listing.ph...=category-4181

Drugi od góry to Radeon a trzeci od góry to GeForce.

Jedynie widzę że najsłabszym punktem obu tych kombinacji jest dysk. 1 TB talerzowy 7200 rpm.. może za jakiś czas zamienię go na SSD jak będzie kasa. Doczytałem że w tym lapku da się zainstalować 4 dyski, na raz, więc nie ma problemu

Ogólnie nie widzę teraz lepszych możliwości niż ten XNote. Do tego jest dość ładny, taki standardowy, bez udawania choinki jak to alieny mają w stylu

Telefon
    Lumia 620
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    23
    No to ja bym brał z GeForce-m zdecydowanie!! po prostu nawet jak robiłem testy overclockingu na radkach i GF-ach, z różnymi prockami itd, w pewnym momencie radek po prostu nie dał rady i wtedy poczułem takie zwycięstwo hahaha

No 1TB to mało jak na dzisiejsze czasy, ale widziałem, że jest tam łatwy dostęp więc nie będzie to dla Ciebie problemem + jak weźmiesz sobie z GF-em, to możesz dokupić osobno SSD i zamontować i wyjdzie praktycznie na to samo cenowo co jakbyś Radka wziął bez SSD

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    A wiesz że w testach Radek wypada lepiej? Właśnie czytam recenzję i w testach w grach Radek ma lepsze osiągi od GeForca. Sam nie wiem teraz.. Ale z drugiej strony Radek to od AMD a GeForce to od Intela, a że proc to Intel to wybiorę prawdopodobnie GeForce.

Poza tym tutaj sa 2 karty graficzne, więc 2xRadek albo 2xGeForce .. potwór! Do tego tak zbudowany że da się go rozbudowywać.

A co do dysku to nie chodziło mi o to że mało miejsca, tylko o jego jakość. Mam wrażenie że ten dysk może trochę ograniczać możliwości podzespołów, poprawcie mnie jeśli się mylę

I myślę że wystarczy jak dokupię 128 GB SSD na sam system i będzie bieg wyżej :p

Telefon
    Lumia 620
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    23
    Ważne, żebyś dokupił tak jak mówisz SSD i tam system wrzucił, będzie banglać aż miło

co do GF a Radka...wiem, że w testach wypada lepiej, ale nie raz się przekonałem, że mimo testów okazuje się, że gry na GF-ach chodzą...lepiej, jakoś tak po prostu powiem szczerze, że nie było problemów itd, a w Radkach załamania tekstur jakieś itp...wejdź sobie i zobacz bodajże Devil May Cry 4 i specyfikacje producenta...w zalecanych napisane żeby używać TYLKO GF-ów nawet no a do tego nie mam zaufania do Radka i kulejące jest to, że za jakiś czas (nie mówię, że jakiś bliski ale jednak) nie będziesz miał wsparcia do tej karty a GF ciągle ma w sumie

Telefon
    Lumia 520
    Piwa (Postawione)
    10
    Piwa (Otrzymane)
    25
    Też bym raczej brał GF. Plus dla GF za zdecydowanie mniejszą prądożerność. Radeon pobiera do 50% więcej.

9. Piwa DJ Crauzer postawil(li) piwo za ten post
    Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    W idle radeon pobiera mniej pradu niż GeForce ale w stanie obciążenia nawet 30W więcej, a przy tych 230 W to już jest różnica

No dobra, przekonaliście mnie do GeForca.. ale tak czy siak najwcześniej w Maju będę miał kasę więc może jeszcze ceny się zmienią przez ten czas

Telefon
    Nokia 6300
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    No ja mam np. ASUS'a X53S, nie wiem jak służy do pracy (mówią mi, że raczej się nie nadaje), ale do gier jest bardzo dobry, w sumie z taką myślą zakupiony

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Nie wiem jak może być dobry do gier, a nie nadawać się do pracy :p Chociaż zależy o jakiej pracy mówimy, jak projektujesz coś, albo jesteś grafikiem to może taki sprzęt nie wystarczać

Awatar MichalTe

Telefon
    htc 8x
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    4
    Dj Crauzer nie wiem skąd twoje uprzedzenie, ale hejtowanie radeona bo go nie lubisz to nie jest najlepsza rada...

Co do tematu to bierz wersje najwydajniejsza, ewentualnie zwróć uwagę na hałas i temperatury.

Edit: Nvidia to Nvidia i nie ma za wiele z Intelem wspólnego. Radeon może działać lepiej z i7 niż z prockiem AMD.

Sent from my Windows Phone 8X by HTC using Foroplex

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    O ile temperatury w normalnym miejscu pracy czyli biurko albo nawet podstawka chłodząca na recenzjach nie przekraczały 40 C w grach, o tyle dźwięk to było około 45 dB co już troszkę wyje ale raczej nie będzie mi to przeszkadzało.. Poza tym czy GeForce czy Radeon to różnicy w temperaturach nie ma.

I wydawało mi się że GeForce to pod Intela a Radeony pod AMD, ale skoro mówisz że nie będzie ograniczeń przy takim komplecie to bardzo się cieszę Jeszcze się zastanowię co i jak.
    Ostatnio edytowane przez Arkhan ; 25-04-2013 o 23:39

Telefon
    Lumia 620
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    23
    @MichalTe

mam takie uprzedzenia, po 2 spalonych radkach na zastepczych kompach do pracy, oraz ciaglymi bledami czy problemami u kuzyna jak przez jakis czas u niego siedzialem, a znow powrocilem do GF-ow i doslownie...poczulem sie jakbym zmienil samochod z malucha na merca;d i tak mi zostalo xd

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Nigdy mi się nie spalił żaden Radeon :p Tak czy siak zobaczymy jak będzie z końcowym podziałem kosztów. Jak się uda to kupię tego Radeona bo jest wydajniejszy ale też droższy, a jak nie będę miał tyle kasy, to wezmę GeForce.

I na forum komputerowym też polecają tego Radeona a nie GeForce.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)