Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 43 z 43

Wątek: Tablica.pl a Allegro.

Awatar celius

Telefon
    LUMIA 625
    ROM
    najnowsze :)
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    33
    Pamiętam czasy jak wystawienie było jeszcze gratis.

A że są opłaty ?? Stworzyli serwis umożliwiając sprzedaż i kupno. Wielu użytkowników i większa szansa na udaną transakcję. Były i sa serwisy chcące ugryźć coś z tego rynku ale ciężko - nawet niskimi opłatami - przebić im się. Sam eBay nie ma u nas takiej renomy jak allegro. Ja jestem ponad 10 lat w serwisie i nie mam zastrzeżeń.
    Brzydzę się tzw. warszawką, ich arogancją, chamstwem i pseudo wysokim ego

Telefon
    Nokia Lumia 620
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Ja jestem tylko za Allegro. Kupuję tam od prawie 6 lat i nie miałam większych problemów.

Telefon
    HTC 8s
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    allegro - ten niewielki procent od sprzedaży to nic, gdy chcemy coś sprzedać możlwie jak najszybciej. do tego sam szablon aukcji ułatwia szukanie produktów, bo czasem przebijanie się przez oferty na tablicy to istna katorga

Awatar Damian

Telefon
    L920
    ROM
    Najnowszy
    Piwa (Postawione)
    12
    Piwa (Otrzymane)
    24
    Tablica w swoim założeniu ma działać lokalnie i moim zdaniem do tego się sprawdza. Już kilkukrotnie wymieniałem się telefonami z różnymi ludźmi z mojego miasta. Ostatnio nawet na kilka dni zamieniłem moją L920 na SGS III, aby zobaczyć co u wielkiego Andka słychać - po kilku dniach się zgadaliśmy i odmieniliśmy. Po prostu trzeba umieć ocenić człowieka. Dzięki portalowi Tablica.pl kupiłem kilka telefonów - zawsze lokalnie, bez wysyłek, tylko odbiory osobiste. Zazwyczaj to ludzie do mnie przyjeżdżają, najczęściej do mnie do pracy więc ryzyko dostania w głowę pałą odchodzi.

Z kolei Allegro jako ogólnopolski portal kupna/sprzedaży z zachowaniem dużego bezpieczeństwa jest świetny. Jest PayU, które uważam za bardzo dobre posunięcie - dla kupujących ubezpieczenie każdej transakcji jest również ogromną zaletą. Dla sprzedających bywa różnie. Sprzedaje dla mojej firmy na allegro różne rzeczy i czasem są problemy z wypłacaniem pieniędzy. Ostatnio miałem prywatnie sytuacje taką, że po zmianie numeru konta do wypłat i po pomyślnym przejściu weryfikacji nie mogłem wypłacić pieniędzy. Oni na maile nie ragowali, dopiero zaspamowanie w komentarzach pod każdym ostatnim wpisem na wallu na fb zadziałało - w ciągu kilku sekund problem udało się rozwiązać.
    Więc jako offtop mogę polecić szukanie pomocy poprzez zainteresowanie ludzi swoim problemem na oficjalnych fanpage'ach - PR to rzecz najświętsza dla tak dużych spółek.
    Najważniejsze to być szczęśliwym bez względu na to co powie psychiatra

Telefon
    Lumia610
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    7
    Do każdego rodzaju sprzedaży internetowej trzeba podchodzić z pewną rezerwą.

Osobiście nie kupiłabym niczego, nawet w promocyjnej cenie, od użytkownika, który ma 10 000 pozytywnych komentarzy i np. 500 negatywnych, mówiących o tym, że towar wadliwy, bubel czy też niekompletny. Trzeba umieć czytać między wierszami. Patrząc na pozytywne komentarze, trzeba pomyśleć tez o tym, że ponad połowa użytkowników robi to automatycznie, zaraz po otrzymaniu paczki. A pewne rzeczy psują się po kilku dniach na przykład.

Tablica, jest dobrą alternatywą dla przedmiotów ciężkich, których wysyłka jest droga. Podobnie jak Gumtree.

6. Piwa Bounce postawil(li) piwo za ten post
    Zbanowany
    Telefon
    HTC One S
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    zależy czego akurat potrzebujemy. Allegro jest bardzo uniwersalne, dostaniemy wszystko z każdej części Polski. Tablica też ma swoje zalety szczególnie jeśli szukamy czegoś na rynku lokalnym

Zbanowany
    Telefon
    Nokia C2-01
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Ja również coraz częściej przeglądam i kupuje na tablica.pl ponieważ tak jak mówisz można znaleźć tam naprawdę dobre okazje i kupić coś w dobrej cenie, jednak do allegro mam wielki sentyment ponieważ to tam robiłem pierwsze zakupy przez neta

Awatar tajson

Telefon
    Nokia Lumia 820
    ROM
    8.1
    Piwa (Postawione)
    40
    Piwa (Otrzymane)
    41
    Jak przez tablicę to tylko odbiór osobisty - bo w sumie to są ogłoszenia lokalne. W życiu bym nie płacił przelewem kupując coś na tablicy.

Telefon
    Nokia Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Osobiście wolę kupować na allegro ( wydaje mi się, bardziej bezpieczniej tam kupować) jednak ostatnio przedmioty zaczęłam wstawiać na tablicy ze względu na to iż nie ma opłat za wystawienie przedmiotu oraz brak prowizji za sprzedaż.

Ostatnio edytowane przez benon86 ; 16-06-2014 o 15:16

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    Dlatego właśnie lepiej kupować na Allegro - bo mają jakieś tam zasady i masz prawo do zwrotu w ciągu bodajże 10 dni bez podania jakiegokolwiek powodu.
    Co zaś się tyczy odbioru osobistego - wystarczy nie iść samemu i wybrać publiczne oraz uczęszczane miejsce, a wtedy nie ma co się bać na zapas. Równie dobrze może ktoś Cię pod sklepem okraść (identyczna sytuacja), a jednak do sklepu chodzisz.
    Jeżeli jesteś mężczyzną, wybierz życie bez żalów, dla czegoś co jest najważniejsze dla ciebie, nieważne jak trudne, nieważne jak smutne, musisz próbować i próbować i nawet kiedy ryzykujesz życie, ochraniaj to przy pomocy dwóch rąk.

Zobacz mojego pokemona!

Awatar fricz

Telefon
    LG L5 / HTC 8s
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    16
    Tablica niby fajna, ale ostatnio chcialam kupic tel poprzez ta stronke, dogadalam sie z facetem, umowilismy sie na nastepny dzien, wiec od razu skoczylam sprzedac swoj stary telefon...po czym kontakt sie urwal. I zostalam bez starego telefonu, bez nowego, i bez kontaktu ze swiatem. Ach, cudownie ._. Teraz tel zastepczy- i w sumie tylko dlatego bawie sie w WP8 ;p

Awatar Dafit

Telefon
    Nokia Lumia 920
    ROM
    WindowsPhone 8.1
    Piwa (Postawione)
    41
    Piwa (Otrzymane)
    39
    Tablica po prostu została komuś odsprzedana. Oczywiście komuś z zagranicy. Problemu z nazwą nie ma, bo i tak po wpisaniu "tablica.pl", przekieruje na olx.

Awatar Dafit

Telefon
    Nokia Lumia 920
    ROM
    WindowsPhone 8.1
    Piwa (Postawione)
    41
    Piwa (Otrzymane)
    39
    To serwis ogłoszeń, nie portal aukcyjny... Co tu porównywać do allegro.

15. Piwa LapGamr postawil(li) piwo za ten post
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)