Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 50

Wątek: Niezawodny Huawei Asscend W1

Telefon
    Huawei Ascend W1
    ROM
    8
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1

Niezawodny Huawei Asscend W1

Witam was serdecznie.

Opiszę wam moje przygody z telefonem, nie będą optymistycznie a wręcz przeciwnie, będą odrzucające.

Telefon nabyłem 28.04.2013r. na allegro od stałego klienta play ( a dostał 24.04.2013r w ramach nowej umowy). Wszystko było z nim w porządku do momentu gdy nie zauważyłem jego restarty, zdarzały się nawet co dwie godziny, a nawet częściej. Telefon grzał się, dałem mu microSD class 4.

Z początku pomyślałem, że aplikacje coś namieszały i windows zwariował. Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i dalej restartował się jak mu się podobał, w telefonie była karta microSD. Wyciągnąłem kartę, bo myślałem że to ona powoduje restarty, ale niestety. Pojechał do "wielbionego" serwisu "CCS" Cyfrowe Centrum Serwisowe.

W salonie Play napisali w usterkach "urządzenie bardzo się nagrzewa podczas pracy, restartuje się" - krótko treściwie i na temat.

"Opis naprawy" czyli to co serwis zrobił - Reset telefonu, telefon działa poprawnie
    "Uwagi" - czyli takie pseudo pouczenie klienta - Czas pracy telefonu zależy głównie od lokalnych warunków sieci, sposobu i intensywności użytkowania aparatu oraz włączonych niektórych funkcji w menu telefonu.

Czyli zrobili to samo co Ja zrobiłem przed oddaniem do serwisu - RESET TELEFONU.

Telefon wrócił, zadowolony byłem, ale dalej to samo - restartuje się. Robiłem wszystkie czynności jak powyżej - czyli reset do ustawień fabrycznych, kombinacje z kartą, z aplikacjami itd. Bez skutku.

Kolejna wizyta w salonie play.
    "Opis usterki" resetuje się, wyłącza się. Dla mnie to zrozumiałe.

Dziś odbiór odbiór z salonu Play po 15 godzinie. Zadowolony, no bo w końcu więcej go nie widzę, jak widzę

"Opis naprawy" czyli to co serwis zrobił dobrego - "Aktualizacja oprogramowania, strojenie toru radiowego"

Przed zakupem telefonu miałem system WP8 Portico 8.0.10211.204, po aktualizacji oprogramowania wg serwisu "CCS" nadal mam ten sam system 8.0.10211.204. Kogo oni w bambuko lecą? Oprogramowanie układowe jak by lo tak jest, czyli 1030.5612.22500.05600.

"UWAGI" czyli dodatkowe kilka słów od serwisu - W trakcie badania telefonu po naprawie nie stwierdzono nieprawidłowości w działaniu podczas normalnego użytkowania. Telefon spełnia wszystkie normy producenta.

Jeszcze nie zdążyłem nacieszyć, a już poczułem "wrrrrruuum" czyli restart telefonu. Zainstalowałem aplikacje WPuptime. I jak na razie rekord działania telefonu wynosi "01:15:30" po prostu rewelacja

I pytanie na koniec, co radzicie mi? Wyślę jeszcze raz, ale co tym razem im powiedzieć? I tak w ogóle współczucia użytkownikom marek Alcatel, Toshiba, ZTE, AnvDATA, Emporia, Huawei i Samsung. CCS jest autoryzowanym serwisem tych marek. Amen.

Telefon
    Lumia 720
    Piwa (Postawione)
    14
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Że Ci się chciało, współczucia moze to po prostu wina serwisu play , nie umieja dobrze naprawic usterki? Albo moze nawet sie do tego nie zabrali

Awatar Obeebok

Telefon
    HTC Mozart
    Piwa (Postawione)
    8
    Piwa (Otrzymane)
    17
    Wal do serwisu do skutku. W końcu naprawią go porządnie i dopilnuj w salonie, żeby porządnie opisali objawy.

Telefon
    Ativ S
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    1
    a nie jest tak ze po 3 czy 4 usterkach maja obowiazek wymienic na nowy?

Awatar mcmc

Telefon
    iP4
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    120
    Tylko jeśli jest taki zapis w karcie gwarancyjnej.

Telefon
    huawei ascend w1
    ROM
    widows phone 8
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Cześć.
    Mam dokładnie ten sam problem co autor tego tematu. Telefon był już 3 razy w serwisie, wymienili mi na nowy a problem nie zniknął. Telefon sam się resetuje nawet leżąc na biurku nieużywany.... podczas losowych czynności itp. Co ciekawe po włożeniu karty sim innego operatora problem nie występuje. Po przełożeniu z powrotem sim od play telefon się resetuje. Karte sim wymieniałem już kilkukrotnie bez żadnego efektu...
    Ostatnio edytowane przez vesanus ; 02-07-2013 o 21:33

Telefon
    huawei w1
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Czy problem został rozwiązany w jakikolwiek sposób ?

Telefon
    Huawei Ascend W1
    ROM
    8
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Też dostałem nowy telefon, wymieniłem mu kartę SIM i jak na razie 2 razy zrestartował się w ciągu dwóch dni.

Czyżby czeka zmiana operatora? A może ustawmy na sztywno z którą siecią ma łączyć się? Roaming wyłączamy. Może wspólnymi siłami uda się rozwiązać problem.

No i pytanie mam do vesanus, podaj imei twojego telefonu, może po prostu nam zamienili?

Podłączyłem się do PLUS'a i zobaczymy.

Telefon
    huawei w1
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    0
    poszukałem trochę i znalazłem takie rozwiązanie od jednego z użytkowników :

There friend it seems that either automatic shud down option is there or your phone os is damagedFollow these steps1. Reset your phone2. If it solves the problem then ok3. Otherwise install zune software4. Connect your phone and click to update5. If no update is available then select to install the current version6. Your problem shall be solved

co o tym myślicie?

Awatar mulej

Telefon
    Samsung Ativ S
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    14
    Zune nie obsługuje wp8.

Awatar Dafit

Telefon
    Nokia Lumia 920
    ROM
    WindowsPhone 8.1
    Piwa (Postawione)
    41
    Piwa (Otrzymane)
    39
    Jak Zune nie obsługuje WP8?Przy podpięciu telefonu można doinstalować Zune jak komuś pasuje i przez nie wykonywać synchronizację z telefonem.

Awatar as007

Telefon
    LG Nexus 4
    ROM
    Android 4.3
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    6
    @ Dafit
    Ale ta aplikacja nie nazywa się Zune, tylko u mnie instaluje się aplikacja Windows Phone w formie aplikacji Modern UI.

Telefon
    Huawei Ascend W1
    ROM
    8
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Ja znalazłem swój sposób:

Nowa karta SIM Play, telefon działa w roaming, podłączony do sieci PLUS i jest święty spokój, Już trzeci dzień i baterie pokazuje mi 89%. Pod względem oszczędności baterii smart fon bije wszystkich.

Telefon
    Nokia lumnia
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Dziwne, ja nie miałem takiej sytuacji na szczęście. I współczuję, osobiście chodziłbym do skutku do punktu i składał reklamacje póki można. Może w końcu się nauczą, że trzeba zrobić coś raz a porządnie. A nie, olewanie klienta i wodzenie za nos, że niby coś się zrobiło.

Telefon
    Huawei Ascend W1
    ROM
    8
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    To moja mała historia z kombinacją telefonu.

Telefon działał przez dany czas po serwisie w sieci PLAY - dalszy ciąg restartów nawet jak Sobie leżał na stole.
    Wymiana nowej karty SIM, działał raptem jeden dzień i restarty ciąg dalszy.
    Dałem telefon w roaming do sieci PLUS, działał bez najmniejszych problemów 3 dni bez restartów i UWAGA! Miałem 80% baterii.
    Zeszłej nocy telefon dałem pod sieć PLAY, i co 2-3 godziny restarty były i jednej nocy stan baterii spadł o 40%.

Teraz dałem telefon z powrotem pod sieć PLUS i zobaczymy co z tego wyjdzie

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)