Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: lumia 520 kilka pytań

Telefon
    Lumia520
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0

lumia 520 kilka pytań

witam,

jestem po raz pierwszy użytkownikiem smartfona. Bardzo proszę o informacje (sorry, może zbyt oczywiste pytania, ale ja po prostu nie wiem jak się obsługuje takie telefony):

1. czy można gdzieś sprawdzić czas trwania połączenia?
    2. czy można usuwać kilka pozycji z połączeń (nie pojedynczo jak i nie całą historię)
    3. czy jest możliwość sprawdzenia, która aplikacja zżera baterię (nie gram, nie dzwonię za dużo, nie siedzę na necie, a bateria wytrzymuje max dobę- tel salonówka)?
    4. w oszczędności baterii jest opcja oszczędzaj zawsze- niepolecane. dlaczego?
    5. czy transmisja danych faktycznie musi być włączona? gdzieś doczytałam, że właśnie ona zżera.
    6. jak się dostać do chmury?

proszę o pomoc

Awatar Bounce

Telefon
    Moto G 2014
    Piwa (Postawione)
    125
    Piwa (Otrzymane)
    118
    1. Nie.
    2. Nie.
    3. Wejdź w ustawienia, przesuń w lewo, aplikacje w tle i zablokuj tam co chcesz. Jak masz jakiś pobrany status baterii to on też zżera baterię.
    4. Niepolecane, ponieważ przy oszczędzaniu baterii nie działa Ci nic w tle i musisz np. sam odbierać pocztę.
    5. Nie musi. Transmisja danych daje Ci dostęp do internetu, więc mając środki na koncie przy włączonej transmisji danych mogą zostać Ci pobrane. Wyłącz to, gdyż to też zżera baterię. Włączaj gdy masz np. pakiet na internet itp.
    6. Musisz pobrać aplikację SkyDrive.

Poza tym czemu te pytania zadajesz w dziale "Poradniki"?

3. Piwa brzuchatek postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Lumia520
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Dziekuję za szybką odpowiedź, była mi bardzo pomocna.
    Nawet nie wiedziałam, ze jest coś takiego jak aplikacje w tle.
    Odnośnie transmisji danych, jeśli mam internet w abonamencie (pół giga), mam wyłączać transmisję i włączać gdy chcę korzystać z neta? poczty nie ściągam na tel i nie robię na nim nic co wymagałoby stałych aktualizacji.
    Zobaczę po kolejnym ładowaniu jak po tych poprawkach kosmetycznych będzie mi długo trzymać bateria. Nie zmienia to faktu, że tak bateria jest nieporozumieniem. Nie wyobrażam sobie wykorzystywać potencjał tego tel przy takiej baterii. Ile na graniu wytrzymuje? Godzinę? dwie?

temat w złym dziale wynika z tego, ze wydawal mi się odpowiedni. liczę na to, że administator go przeklei. Ewentualnie gdzie powinnam podobne problemy przypinać?

pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję

Awatar Bounce

Telefon
    Moto G 2014
    Piwa (Postawione)
    125
    Piwa (Otrzymane)
    118
    Tak, transmisję danych włączaj gdy masz jakiś pakiet na internet czy jakiś bonus.
    Nieporozumieniem? Akurat bateria w smartfonach jak wytrzymuje dzień to jest dobrze.

Cytat Zamieszczone przez brzuchatek Zobacz posta
    Ewentualnie gdzie powinnam podobne problemy przypinać?
    W dziale "Problemy z Windows Phone".

Telefon
    Lumia520
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    haha, no to się zdziwiłam (bateria). jutro poniedziałek, dokupię ładowarkę do torebki, bo chyba przez najbliższe dwa lata umowy będę uwiązana. do ładowarki. dziękuję za wcześniejsze wskazówki. właśnie ładuję tel. i zobaczymy ile mi wytrzyma po wyłączeniu kilku badziew.

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    Pierwszy smartphone?:p Kupić jakąś przenośną ładowarkę od Nokii i styknie ;p
    Jeżeli jesteś mężczyzną, wybierz życie bez żalów, dla czegoś co jest najważniejsze dla ciebie, nieważne jak trudne, nieważne jak smutne, musisz próbować i próbować i nawet kiedy ryzykujesz życie, ochraniaj to przy pomocy dwóch rąk.

Zobacz mojego pokemona!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)