Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Ativ S - słaba bateria

Telefon
    Samsung Ativ S
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0

Ativ S - słaba bateria

Witam,

Jestem posiadaczem Ativ-a od wczoraj i wszystko pięknie działa, tylko bateria coś słabiutko i prośba o Wasze opinie czy to kwestia uszkodzonego modelu czy ten typ po porstu tak ma.

Po całonocnym ładowaniu dzisiaj odłączyłem telefon o 7:00 rano, o 14:30 Battery wskazuje mi 29%, ponadto czas rozładowania wynosi w okolicach 10-13%/h.
    Wczoraj wykonałem akttualizację windows i było wszystko ok.
    Około 11:00 wyłączyłem wszystkie zadania działające w tle, wifi, GPS, działa tylko transfer danych i usługa lokalizacji, nie poprawiło to sytuacji bo bateria rozładowuje sie z podobną prędkością.
    Martwi mnie to trochę bo kupiłem telefon właśnie ze względu na tą baterię i windowsa.

Help

Jarek

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Serio korzystasz z GPS 24/7? Nie wierzę. Wyłącz usługę lokalizacji.
    A transfer danych też potrzebny? Mówisz że wyłączyłeś wifi, zamiast transferu danych możesz włączyć wifi, bierze mniej prądu z tego co mi wiadomo, albo w transferze ustawić tylko 2g (jeśli tylko potrzebujesz do poczty itp) bo 3g ciągnie więcej baterii.

Z jakiej sieci masz kartę?
    Ukradnijcie ten zestaw, jeśli musicie, ale jeśli możecie, kupcie go - dodał lider Lemmy Kilmister.

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    Zresetuj fona, powinno pomóc ;p
    Jeżeli jesteś mężczyzną, wybierz życie bez żalów, dla czegoś co jest najważniejsze dla ciebie, nieważne jak trudne, nieważne jak smutne, musisz próbować i próbować i nawet kiedy ryzykujesz życie, ochraniaj to przy pomocy dwóch rąk.

Zobacz mojego pokemona!

Telefon
    Samsung Ativ S
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    GPS mam wyłączony, usługę lokalizacji mam włączoną.
    Transferu potrzebuję, bo w pracy nie mam wifi.
    Kartę mam z Orange.

CO do restartu fona to chodzi o sam restart (to robiłem kilka razy) , czy restart do ustawień fabrycznych?

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    No to mówię wyłącz tą usługę lokalizacji. Ja wiem że Microsoft bardzo chce wiedzieć co robisz i gdzie jesteś, ale telefon nie spłoni w ogniach piekielnych jak to wyłączysz, a bateria dużo lepiej będzie trzymać.

Co do sieci, to pytałem bo w Play często ludziom telefony zasięg gubią przez co bateria pada w moment.

A co do restartu fona to chyba chodziło o przywrócenie ustawień fabrycznych, tzn hard reset.
    Ukradnijcie ten zestaw, jeśli musicie, ale jeśli możecie, kupcie go - dodał lider Lemmy Kilmister.

Telefon
    alcatel scribe
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Ja mam wlaczone dane 3g i lokalizacje przez caly czas do tego ok.40 minut rozmowy pol godziny internetu troszke zabawy i telefon wytrzymuje ok 30h. po przesiadce z androida bateria to jedyna zaleta jaka dostrzegam w wp8.

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    Nieee, chodziło mi o zwykły restart Często pomaga. A co do lokalizacji, zwykła bujda - mały wpływ ma to na baterie. Spróbuj raz nie używać Internetu po sieci i daj znać jak efekty.
    Jeżeli jesteś mężczyzną, wybierz życie bez żalów, dla czegoś co jest najważniejsze dla ciebie, nieważne jak trudne, nieważne jak smutne, musisz próbować i próbować i nawet kiedy ryzykujesz życie, ochraniaj to przy pomocy dwóch rąk.

Zobacz mojego pokemona!

Telefon
    Ativ S
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    1
    ja mam caly dzien wlaczone wifi z czego ok 5-6h z niego korzystam. transfer tez mam aktywny. duzo sms, usługi lokalizacyjne 24h. i spokojnie dzien mi trzyma. mysle ze to bardziej kwestia jakiejs wady mechanicznej a nie systemu.

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    Całkiem możliwe, na razie niech sprawdzi to co ma wyżej wypisane ;p

Zobacz mojego pokemona!

Telefon
    Samsung Ativ S
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Witam,
    Znalazłem przyczynę problemu. Okazuje się że to chodzi o miejsce w którym pracuje. Jak tylko wyszedłem z pracy to ubytek na bateri zszedł do 2,5%/h i tyle się trzymał przez następne 5h. Nie zwracałem na to wcześniej uwagi ale przypominam sobie ze moj poprzedni telefon tez tak szybko tracil baterie (myslalem ze juz slaba byla).
    W pracy mam caly czas problem z netem i tnie mi czasem rozmowy (w poprzednim tel. tez to mialem).
    Zapewne telefon caly czas stara sie polaczyc z siecia i stad duze zuzycie baterii.

Dzięki wszystykim za rady.

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    Hah czyli najmniej oczywista rzecz - trzeba miejsce pracy zmienić ^^

Zobacz mojego pokemona!

Telefon
    Samsung Ativ S
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Jak miałem kilka dni wolnego to bateria starczyła na 2,5 dnia przy włączonym WiFi, transferze danych i normalnym użytkowniu typu facebook, komunikator, dzwonienie.
    Jestem bardzo zadowolony, że wybrałem Ativ S.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)